Youtube inficē lietotāju datorus, saiknes ved uz Latviju

Youtube video serviss, kurš pieder Google un ir pasaules lielākais video portāls ir kļuvis par trojanu un vīrusu izplatīšanas vietni, ziņo Leta. Hakeri pielieto jaunu shēmu, kā caur interneta video koplietošanas vietni “YouTube” inficēt datorus. Krāpšanas shēma tiekot realizēta no datoriem Latvijā. Google piederošajai vietnei Youtube ir 480 miljoni lietotāju, līdz ar to ir tikai likumsakarīgi, ka ļaunprātīgi hakeri agrāk vai vēlāk atrastu iespējas, kā to izmantot ļaunprātīgos nolūkos. Kiberkrāpniecībā tiek izmantoti vietnē it kā ievietoti videofaili par populāriem tematiem, sākot no BP naftas noplūdes Meksikas līcī līdz Harija Potera sērijas filmām.

Hakeri izmanto Youtube piedāvātās iespējas, atverot inficētu video, videomateriāla vietā rādās melns ekrāns un paziņojums, ka ieraksta apskatīšanai lietotāja datorā pietrūkst kāda mediju kodeka, piedāvājot to lejupielādēt. Taču piedāvātais lejupielādējamais fails patiesībā ir Trojas zirga tipa datorvīruss, kuru turklāt fiksē reti kura antivīrusu programma. “VirusTotal” dati liecina, ka tikai astoņas no pārbaudītajiem 40 antivīrusu programmām fiksē šo draudu.

Pēc ASV datordrošības kompānijas eSoft datiem, YouTube šādi identificējusi vismaz 135 000 šādu materiālu, zem kuriem slēpjas datorvīrusi. Kā skaidroja “eSoft” eksperts Patriks Volšs, hakeru mērķis ir radīt situāciju, kas liek datorlietotājam uzklikšķināt uz piedāvāto izvēlnes pogu.

“eSoft” novērojumi liecina, ka “Google” mēģina cīnīties ar šo problēmu, dzēšot aizdomīgās “YouTube” lapas, jo to skaits ievērojami samazinājies no agrāk fiksētajiem aptuveni 700 000 lapu.

Iespējams, ka datornoziedznieki no Latvijas atkal pielikuši savu roku

Kā atklājuši datoreksperti, krāpnieciskie materiāli “YouTube” augušupielādēti no IP adresēm Latvijā.
Tās pašas IP adreses figurējušas arī citās krāpnieciskās kampaņās, piemēram, “Apple” sistēmas “iTunes” viltotu dāvanu karšu tirdzniecībā.

Informācijas sagatavošanā tika izmantoti aģentūras www.leta.lv materiāli

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us