Xiaomi jaunums – caurspīdīgs OLED televizors

Labākie televizori nodrošina tik labu attēlu kā skatoties pa logu. Bet kā būtu, ja jūsu nākamais televizors būtu kā logs, neatkarīgi no tā, kas atrodas aiz tā? Tieši to sola Xiaomi jaunais caurspīdīgais OLED TV, kurš maksā aptuveni 6000 eiro. ‘Mi TV LUX OLED Transparent Edition’ ir jauns produkts, kas tika izziņots Xiaomi desmit gadu jubilejas svinībās.

Šis Xiaomi televizors var būt caurspīdīgs daļēji tāpēc, ka visas tā ‘iekšas’ ir ievietotas apļveida pamatnē, nevis aiz displeja. Bet tas, kā Xiaomi faktiski izveidoja caurspīdīgu OLED ekrānu, ir saistīts ar caurspīdīgas OLED tehnoloģijas (TOLED) izmantošanu. Kā minēts Universal Display Corporation vietnē, TOLED ekrānos tiek izmantotas caurspīdīgas komponentes. Šāda veida ekrānos nav nepieciešams fona apgaismojums (katra diode izstaro pati savu gaismu), tādējādi attēli var izskatīties kā peldoši. Lielākajā daļā citu OLED ekrānu tiek izmantots atstarojošs katoda slānis, kas neļauj tam redzēt cauri, pat ja tā aizmugure ir noņemta.

Xiaomi Mi TV Lux Transparent Edition
Xiaomi Mi TV Lux caurspīdīgais TV
Attēls: Xiaomi

Specifikācijas un iespējamie trūkumi

Xiaomi apgalvo, ka 55 collu caurspīdīgais televizors pēc izslēgšanas “izskatās kā vienkāršs stikla displejs”. Ieslēdzot, tam ir 120Hz atsvaidzes intensitāte, 1 ms reakcijas laiks, 150 000:1 kontrasta attiecība, un tam ir 93 procenti no DCI-P3 krāsu profila. Attēlojuma izteiksmē tas šķiet lieliski, taču ir daži iespējamie mīnusi, par kuriem Xiaomi presei īsti nestāsta.

Piemēram, domājams, ka tajā varēs skatīties vai atskaņot jebko, bet kāda veida saturs tam darbosies vislabāk? Preses izdevumos tiek demonstrēti dzīvnieki, kas vienkārši fonā atpūšas. Xiaomi stāsta par savu AI Master Smart Engine un pēc pasūtījuma izgatavoto MediaTek 9650 mikroshēmu, kas spēj saprātīgi optimizēt attēla izskatu, taču tajā nav minēts, kā tas spēj izolēt objektus no fona, (tā kā tas ir rādīts preses attēlos) un vai tas pat ir uz kaut ko tādu spējīgs.

Varbūt tajā parādīti tikai daži ļoti augstas izšķirtspējas .png faili, un attiecībā uz visu pārējo tam ir nedaudz caurspīdīga kvalitāte, kas nevarētu būt īpaši patīkami. Un pat ja skatāties šim ekrānam optimizētu saturu, iespējams, ka pasīvās ekrāna daļas nemaz nebūs tik kristāldzidras, kā varētu cerēt. LG 2019. gadā prezentēja kaut ko līdzīgu. Tas tika izgatavots izkārtņu vajadzībām, un var redzēt, ka tam ir mazliet tumšāks rāmis.

Šo televizoru paredzēts izlaist Ķīnā par 49 999 RMB (aptuveni 6000 eiro), un to varēs pasūtīt sākot ar 16. augustu. Būtu interesanti to redzēt darbībā.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us