WinFS tomēr būs operētājsistēmā Windows Vista?

Pēdējo divu gaidu laikā ap [i]Microsoft[/i] nākamās paaudzes failu sistēmu WinFS ir bijis daudz neskaidrību, un izskatās, ka joprojām nekas nav mainījies – pat tagad, kad ir iznākusi [i]Windows Vista Beta 1[/i]. Tiek ziņots, ka [i]Microsoft[/i] jau gandrīz ir sagatavojis WinFS priekšskates izlaidumu, ar ko plašāka publika tiks iepazīstināta nākammēnes profesionālo izstrādātāju konferencē (PDC).

Sākumā bija paredzēts, ka WinFS jeb [i]Windows Future Storage[/i] atradīsies uz NTFS bāzes un sekos visu failu metadatiem, lai uzlabotu organizēšanu, meklēšanu un dalīšanos ar informāciju. Aplikācijas varēja datus glabāt arī tieši WinFS sistēmā, kas ir bāzēta uz [i]Microsoft SQL Server 2005[/i] tehnoloģijas.

Neskatoties uz sākotnējo sajūsmu 2003. gadā, pagājušajā gadā WinFS tika nolikta plauktā, jo [i]Microsoft[/i] samazināja jauno funkciju skaitu, lai laikā pabeigtu jauno [i]Windows[/i] versiju. Martā paklīda baumas, ka WinFS tikšot savietota ar XP, kas it kā bija pretrunā ar sākotnējiem plāniem.

Bet [i]Microsoft[/i] pārstāvji ir mazinājuši šādas spekulācijas: “WinFS pilnā versija tiks piegādāta pēc Longhorn un tā būs iekļauta nākamajās operētājsistēmās.”

Tagad izskatās, ka WinFS varētu būt ieguvusi atelpu un varētu parādīties reizē ar [i]Windows Vista[/i]. Tiek sagaidīts, ka nākammēnes konferencē tiks izplatīts WinFS priekšskates kods, kas varētu būt arī pirmā beta.

Tomēr [i]Microsoft[/i] par WinFS plāniem runā izvairīgi. Martā kompānijas pārstāvji apgalvoja, ka viņi taisās piegādāt apjomīgu, visaptverošu risinājumu programmēšanai un glabāšanai, bet neminēja nekādas detaļas – kad vai kur.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us