Windows XP būs pieejams vismaz līdz 2010. gadam

Lielu popularitāti guvušo mazo un mazjaudīgo klēpjdatoru ražotāji un to lietotāji var atviegloti nopūsties, jo šis augošais tirgus vismaz divus gadus turpinās burbuļot. Vakar Microsoft paziņojis par Windows XP Home operētājsistēmas pārdošanu vēl līdz 2010. gadam.

Microsoft pēc liela ražotāju un patērētāju spiediena nolēmis vēl vismaz 2 gadus piedāvāt Windows XP jaunajiem datoriem, taču pie šīm kopijām tiks tikai lielie ierīču ražotāji, kuri piedāvā tā sauktos ultra-zemās cenas klēpjdatorus, piemēram Asus Eee PC vai Intel Classmate PC. Līdz šim pēdējais Windows XP pieejamības datums bija šī gada 30. jūnijs, taču nu tas ir nenoteikts un varētu „aizstiepties” līdz pat nākamā Windows iznākšanai.

Šādu soli Microsoft pamatojis ar sapratni, ka pagaidām mazie klēpjdatori nespēj tikt līdzi Windows Vista uzstādītajām prasībām. Kamēr Windows XP pilnīgi pietiek ar 2 – 12 GB cieto disku un 512 MB atmiņu, [url=http://www.euroshop.lv/datortehnika/programmas/manufacturer_microsoft/?manufacturer=microsoft]Windows Vista[/url] pieprasa ātrus procesorus (vislabāk – divkodolu), 15 – 30 GB cietā diska vietu, daudz operatīvo atmiņu, jaudīgu videokarti un citas nepieciešamības, ko mazie datori nespēj piedāvāt.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us