Windows XP “bēru” datums atkal varētu tikt pārcelts

Par spīti tam, ka liela daļa lietotāju joprojām nozākā Windows Vista, Microsoft paziņojis, ka 30. jūnijs ir pēdējais datums, kad oficiāli varēs iegādāties jaunās operētājsistēmas priekšgājēju Windows XP.

Vairāk nekā septiņus gadus vecā operētājsistēma tirgū jau vairāk nekā gadu nomainīta ar svaigo Windows Vista, kas nesen guva atjauninājumu pirmās servisa pakas veidolā, taču tas nebūt nemazina Windows XP popularitāti – joprojām liela daļa uzskata, ka XP ir noteiktāka, precīzāka un relatīvi arī mazāk izskaistināta, kas noved pie labākas veiktspējas. Šī ir otrā reize, kad Microsoft plāno pārtraukt XP pārdošanu – pirmo reizi tas tika solīts jau uz gada sākumu.

[img]/images/upload/eeepc_xp.JPG[/img]
Šāds solis, vismaz pagaidām, kamēr tirgū nav ienākuši Intel Atom procesori, varētu būt graujošs. Tas var smagi ietekmēt strauji augošo mazizmēra klēpjdatoru tirgu (Asus Eee PC jo īpaši), kas par pamatu nespēj izmantot Windows Vista tās prasīguma dēļ; Windows XP ir viena no retajām sistēmām, kas var „ierakstīties” šo mazo datoru mazas kapacitātes diskos, ko apliecina arī Intel viceprezidents Toms Rampone (Tom Rampone): „Lētajā galā Vista prasības pret aparatūru ir pārlieku prasīgas. Pat ar 512 MB operatīvo atmiņu un Vista Home Basic nākas strādāt lēni – operētājsistēma ir mazspējīga.”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us