Windows Vista un runas atpazīšana

Viena no iespējām, kuru Microsoft piedāvās savā operētājsistēmā Windows Vista ir runas atpazīšana. Šī iespēja būs iebūvēta pašā operētājsistēmā. Kā ziņo [url=http://www.microsoft.com/windowsvista/features/foreveryone/speech.mspx]Microsoft[/url], tad šī programma atbalsta vairākas valodas. Programma spēs pielāgoties lietotāja runas veidam un neskaidrības gadījumos piedāvās izvēles iespējas.

Viss skan ļoti skaisti, bet ko gan mēs varam sagaidīt no runas atpazīšanas programmas. Es pat neliktu lielas cerības, ka tā spētu atvērt kādu bildi vai arī, ka es ar to spētu rakstīt elektronisko pastu. Tici vai ne, bet Windows Vista runas atpazīšanas programma ir uz to spējīga. Lai tu spētu par to pārliecināties, tad iesaku lejupielādēt [url=http://www.istartedsomething.com/uploads/vistavoicerec.mov]šo[/url] video (IE – save target as…, FF – save link as), lai video un audio atskaņošana būtu sinhrona. Lai arī es neesmu liels Microsoft fans, šis video uz mani atstāja lielu iespaidu. Šajā video runas atpazīšanas programma tika testēta uz Windows Vista 5427 beta versijas.

Lai arī daudzās interneta vietnēs bija ziņots, ka Microsoft ir izgāzies ar savu runas atpazīšanas tehnoloģiju, būsim saprātīgi, jo Windows Vista ir tikai beta izstrādes stadijā un runas atpazīšana ir jauna tehnoloģija. Tāpēc tai ir jādod laiks pilnveidoties.

Raksta avoti: [url=http://www.microsoft.com/windowsvista/features/foreveryone/speech.mspx]Microsoft.com[/url], [url=http://www.istartedsomething.com/20060808/vista-speech-recognition-screencast/]istartedsomething.com[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us