Windows Update dienā Microsoft ziņo par WordPad atrastu drošības caurumu

Aizvakar Microsoft izlaida visai ievērojamu skaitu dažādu atjauninājumu, kas labo datorsistēmas drošību un uzlabo aizsardzību. Taču līdz ar iznākušajiem „ielāpiem” kompānija brīdinājusi par kritisku WordPad caurumu, kas vēl nav salabots un kuru hakeri varētu izmantot savā labā.

Kad WordPad atver Microsoft Office Word 97 programmā veidotu dokumentu, tas .doc failu automātiski pārvērš par WordPad formāta datni. Ar šīs kļūdas palīdzību hakerim teorētiski ir iespējams iegūt noteiktu piekļuvi Windows sistēmai, ja vien to darbina no Administrator konta, kas noteiktās vecuma un lietotāju grupās ir visai bieži.

Microsoft atgādina, ka Word 97 dokumentiem standartā būtu jāsadarbojas ar Word programmatūru, kurā nav šāda cauruma. Tiesa, ne visiem ir Office programmu pakotne, tādēļ .cod var tikt atvērts ar WordPad. Tāpat jāuzmanās, ja kāds dokuments, kas veidots ar Word, jau pirms izsūtīšanas pārsaukts par .wri.

Kompānija sistēmu administratoriem pagaidām iesaka bloķēt .wri datņu sūtīšanu un saņemšanu pa e-pastu, savukārt lietotājiem ieteikts pārliecināties no kā un kādēļ tiek sūtīts .doc vai .wwri fails.

Jāatgādina, ka otrdien Microsoft lietošanai nodeva līdz šim lielāko atjauninājumu skaitu, no kuriem vismaz seši ir vitāli svarīgi sistēmas drošībai – tie salabo Windows grafisko dzinēju, Windows Explorer, Visual Basic 6.0, kā arī Word un Excel programmas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us