Windows popularitāte KRĪT!

Microsoft operētājsistēmu Windows saime turpina savu popularitātes kritumu. Tirgus izpētes kompānija Net Applications apgalvo, ka Windows šobrīd atrodams uz mazāk nekā 90 procentiem pasaules datoru – lai arī joprojām iespaidīga daļa, tomēr tā ir zemākā 15 gadu laikā. Līdzīgu situāciju kompānija piedzīvoja vien Windows 3.11 laikā.

Šobrīd Microsoft pārvalda 89,69%, taču 2004.gada oktobrī, kad Net Applications sāka šos aprēķinus, Windows bija atrodams apmēram 96,4% datoru. Pēdējo divpadsmit mēnešu laikā Windows popularitāte mazinājusies no 92,4 līdz 89,69 procentiem – par apmēram 2,8%. Tas ir vislielākais kritums Microsoft 23 gadu vēsturē. Lai arī popularitātei tendence kristies ir jau vairākus gadus, portāla TG Daily eksperti akcentē, ka teju 90% tirgus pārvaldīšana jebkurā gadījumā ir apsveicama.

Joprojām populārākā ir Windows XP operētājsistēma ar 66,31%, savukārt otrajā vietā ir Windows Vista (20,45%).

Kas nāk šo procentu vietā? Protams, pēdējos gados aizvien lielāku vietu tirgū ieņem Apple ar savu Mac OS. Net Applications lēš, ka Apple šobrīd kontrolē 8,87% no tirgus. Kompānija pirms gada grožos turēja tikai ap 6,8%…

Trešajā vietā ierindojas Linux, kura popularitāte diemžēl neaug līdz ar funkcionalitātes uzlabošanu – pēc Net Applications datiem Linux izmanto 0,83 procentos datoru (pirms gada – 0,57%).

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us