Windows Mojave pierāda cilvēku aklo pieradumu Windows XP ērtumam

Microsoft Windows jaunākā operētājsistēma Vista daudzu acīs joprojām nav ieguvusi respektu. Operētājsistēmu karalis no Vista nīdēju puses saņēmis šalti kritikas – par aparatūras savietojamību, par augstām prasībām, par dažādiem sīkiem, bet daudziem nepatīkamiem pārsteigumiem. Iespējams, kompānijai ir risinājums – Windows Mojave. Zem šāda segvārda kompānija „paslidinājusi” esošo Vista un iedevusi to testēt vairākiem operētājsistēmas noniecinātājiem.

Idejas autors ir Microsoft darbinieks Deividds Vebsters (David Webster). Viņa aktivitātes rezultātā komanda Sanfrancisko reģionā atradusi vairāk nekā 120 Vista nīdējus un uzaicinājusi viņus uz diskusiju. Pēc pārrunām par Vista radītajiem iespaidiem, Microsoft respondentiem piedāvāja „ekskluzīvu iespēju” – ielūkoties slepenas operētājsistēmas izmēģinājuma versijā. Lietotāji izrādījuši lielu entuziasmu un vairāk nekā 90% snieguši pozitīvas atsauksmes pēc 10 minūšu ilgušajiem testiem.

Kā izrādījās, ar „Mojave” segvārdu esošā operētājsistēma nav Windows 7 agrīna versija un tā pat nav kāda jauna OS – tāda vienkārši neeksistē. Šāds segvārds piešķirts visparastākajai Windows Vista, kas nedaudz mainījusi savu izskatu. Interesanti, ka visi apmierinātie lietotāji nav spējuši pamanīt saistību ar Vista un tās iespējām. Gluži otrādi – vairāki pat priecājušies par neredzētām iespējām.

Jāpiezīmē, ka Microsoft paziņojuši par dārgu kampaņu Vista tēla uzlabošanai, tādēļ ap pētījumu vērpjas neliela šaubu ēna. Šim eksperimentam par godu izveidota mājas lapa Mojave Experiment un tajā jau šodien tiks ievietots videomateriāls par pētījuma rezultātiem.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us