Windows 7 neapstādinās PC pārdošanas apjomu lejupslīdi

Paredzēts, ka Windows 7, kas pārdošanā nonāks oktobra otrajā pusē, būs liela sensācija PC industrijā. Operētājsistēmas Beta un RC versijas tiek slavētas par to stabilitāti, veiktspēju un savietojamību ar jau esošajām programmām. Windows 7 operētājsistēma varbūt arī ir laba, taču brīnumus tā diez vai pastrādās.

Balstoties uz [i]Information Week[/i] sniegto [url=http://www.informationweek.com/news/windows/operatingsystems/showArticle.jhtml?articleID=218101526]informāciju[/url], Microsoft var priecāties par cilvēku interesi operētājsistēmas iepriekšpārdošanā – Windows 7 Home Premium Upgrade un Windows 7 Professional tiek piedāvāti attiecīgi par 50 un 100 ASV dolāriem. Šādi piedāvājumi būs spēkā līdz 11.jūlijam.

Neraugoties uz cilvēku interesi operētājsistēmas agrākā iegādē, [i]Gartner Research[/i] uzskata, ka PC pārdošanas apjomi pasaulē turpinās samazināties vismaz vēl divus ceturkšņus – paredzēts, ka šogad tiks pārdoti 274 miljoni datoru, kas ir par 6 procentiem mazāk nekā pagājušajā gadā.

[i]Gartner[/i] pētījumu direktors Džordžs Šiflers ([i]George Shiffler[/i]) uzskata, ka operētājsistēmas parādīšanās tirgū īpaši nemainīs tā sezonālā pieprasījuma īpatnības. „Ja vien Microsoft neuzrīkos iespaidīgu Windows 7 mārketinga kampaņu, visticamāk patērētāji vienkārši pieņems jauno OS, tāpat kā to būtu darījuši līdz šim, pērkot jaunus datorus vai aizvietojot vecos.”

Netbook’i, kuri daudziem datoru ražotājiem pašlaik ir peļņas gūšanas augšgalā, arī piedzīvo pārdošanas apjomu samazināšanos. „Mazie klēpjdatori šī gada pirmajā ceturksnī piedzīvoja pirmo pārdošanas apjomu kritumu no pagājušā gada ceturtā ceturkšņa,” stāsta Šiflers.

Tie, kas nepaspēs iegādāties Windows 7 ar izdevīgo piedāvājumu, vēlāk varēs iegādāties Windows 7 Home Premium, Professional un Ultimate [i]upgrade’us[/i] attiecīgi par 119, 199 un 219 ASV dolāriem. Savukārt tiem, kas vēlēsies iegādāties operētājsistēmas pilnās versijas, nāksies šķirties no 199, 299 un 319 ASV dolāriem.

Raksta avots – [url=http://www.dailytech.com/Windows+7+Wont+Save+Falling+PC+Sales/article15557.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us