Windows 7 būs pieejams sešās dažādās versijās

Microsoft gaidāmā operētājsistēma tiks piemērota vairākiem lietotāju tipiem un, līdzīgi kā Windows Vista, būs pieejama daudzās versijās. Katra no tām būs aprīkota ar dažādām utilītprogrammām un pēc aprīkojuma līmeņa arī attiecīgi maksās.

Sešas paziņotās versijas būs Starter, Home Basic, Home Premium, Professional, Enterprise un Ultimate. Tās visas būs pieejamas 32 un 64 bitu variantos, un plānots, ka būs pieejamas lokalizētās versijas vismaz 34 valodās.

Starter Edition būs pieejama tikai [i]netbook[/i] un citiem lētā gala klēpjdatoru ražotājiem kā OEM produkts, kuru piedāvāt klientiem. Versija izstrādāta īpaši šīm ierīcēm, un tā vienlaikus ļaus atvērt vien trīs programmas, tādējādi samazinot iespēju sistēmu „uzkārt”.

Savukārt Home Basic paredzēts kā lētā gala produkts tiem, kas vēlas licencētu sistēmu, bet nevēlas pārmaksāt par tādām ekstrām kā Aero interfeisu, Live Thumbnails priekšskatēm, Interneta pieslēguma „šārēšanu” u.c. Ļoti iespējams, ka šo versiju nebūs iespējams iegādāties nedz ASV, nedz arī Eiropas Savienībā. Arī šo versiju būs iespējams iegādāties tikai kā OEM versiju, pērkot jaunu datoru.

Turpretīm Home Premium tiek pozicionēta kā tipiskākā Windows 7 versija, kas būs aprīkota ar daudzajām inovatīvajām iespējām.

Professional un Enterprise versijas savu iespēju dēļ vairāk piemērotas biznesa vajadzībām un biroja darbam, savukārt Ultimate Edition, kā jau tas ierasts no Windows Vista, sevī ietver visu iepriekšējo versiju iespējas un ir vispilnīgākā, taču vienlaikus arī visdārgākā Windows 7 versija.

Neoficiāli avoti vēsta, ka Windows 7 Starter cena būs 200 dolāri, Home Premium – 260, Professional – 300, un Ultimate – 320 ASV dolāri.

Jāpiezīmē, ka lietotājiem operētājsistēmu būs iespējams iegādāties lētāk, ja viņu īpašumā ir Windows XP vai Windows Vista, kas pieļauj t.s. „upgrade” iespēju. Par šīs iespējas izmaksām avoti klusē.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us