Windows 7 – ātrāk startējas, mazāk “rij”

Cik reizes labāku klēpjdatora akumulatora menedežēsanu varam gaidīt no Windows 7 salīdzinājumā ar Windows Vista? Microsoft vecākais viceprezidents no Windows Core Operating System nodaļas Jons Devāns (Jon DeVaan) paziņojis, ka tie būs vismaz 11 procenti. Respektīvi, ja ar Windows Vista dators darbojās 2 stundas, tad ar Windows 7 laiks pagarināsies par aptuveni 14 minūtēm. Tāpat Windows 7 startēsies daudz ātrāk par priekšgājējiem.

Devāns skaidro, ka Windows Vista problēma bija procesora menedžēšana – operētājsistēmai bija zināmas grūtības ar komponentes darbināšanu dīkstāvē. Windows 7 ir uzlabots kernelis un tas ļaus precīzāk pārvaldīt centrālā procesora takts frekvenci miera režīmā. Vidējais rezultāts, kas panākts pirmajos testos, ir apmēram 11 procentu ieguvums akumulatora darbības laikā.

[img]/images/upload/windows_7_energy_efficiency.jpg[/img]
Par spīti tam, ka sistēma bāzēta uz tā paša Vista koda, Windows 7 vajadzētu startēties ātrāk par priekšteci. Tas tādēļ, jo Windows 7 ierīču dziņus ielādēs paralēli, nevis vienu pēc otra.

Operētājsistēma būs daudzkārt veiklāka, jo izmantos mazāku operatīvās atmiņas apjomu; iespējams, Windows 7 varēs darbināt arī ar lētajiem klēpjdatoriem – Asus Eee PC un līdzīgajiem. Tāpat jaunā Windows versija daudz ātrāk spēs atpazīt pievienotās ierīces (piemēram, zibatmiņas), prezentācijā skaidroja J.Devāns.

ComputerWorld ziņo, ka Windows 7 varētu būt daudzkārt vienkāršāka un lietotājam draudzīgāka operētājsistēma, kurai nebūs nepieciešama nemitīga pielabošana un parametru mainīšana.

Microsoft vēl pirms operētājsistēmas debijas plāno izlaist vairākas testēšanas versijas, lai jau laikus iegūtu lietotāju viedokli par gaidāmo produktu: „Tas varētu Windows 7 jau no pirmās dienas padarīt daudz labāku,” apgalvo Jons Devāns.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us