Wikipedia attīstībai ziedoti seši miljoni ASV dolāru

Neilgi pirms Ziemassvētkiem populārā interneta enciklopēdija Wikipedia uzsāka ziedojumu vākšanas kampaņu mājas lapas turpmākai attīstībai. Nepilnu piecu dienu laikā – līdz 1.janvārim – tika savākti 2,3 miljoni ASV dolāru. Tos piepulcinot līdz akcijai savāktajiem 3,8 miljoniem, kompānijas kontā „ieripojis” vairāk nekā 6,1 miljons dolāru.

Wikipedia veidotāji joprojām nav izņēmuši ziedošanas lūgumu, tādēļ nav zināms cik lielus līdzekļus ar mājas lapas lasītāju palīdzību izdosies savākt. Līdz 1.janvārim (plkst.12.15 CST) ziedojuma summa bija 6’150’647 ASV dolāri, kas ir nedaudz vairāk nekā paredzētais Wikipedia tēriņu apjoms.

Paredzams, ka kompānija tērēs 2,705 miljonus dolāru tehnoloģijām (algas tehniķiem, tīkla un serveru izmaksas u.c.), 1,619 miljonus finansēm un administrēšanai (algas finanšu darbiniekiem un administrācijai), 595 tūkstošus programmām, 472 tūkstošus vadībai, kā arī 601 tūkstoti citām vajadzībām. Kopā 2008.-2009.gada budžets ir 5,974 miljoni ASV dolāru.

Wikimedia Foundation korporācijas projekts pasaules rangā pēc apmeklējuma (Alexia dati) ierindojas devītajā vietā, savukārt pēc pārsūtītā datu apjoma tas ir astotais apmeklētākais projekts pasaulē. Līdz 2005.gadam Wikipedia darbojās tikai entuziastu vadīta, taču 2006.gadā parādījās pirmais budžeta plāns. Šobrīd korporācijā tiek algoti 23 pastāvīgie darbinieki.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us