Wikipedia apsver lietotāju iespēju ierobežošanu

Britannica saviem lietotājiem grasās piešķirt jaunas [url=http://datuve/raksts/2508/Britannica_lietotaji_vares_labot_un_pievienot_informaciju/]iespējas[/url], savukārt Wikipedia apsver to ierobežošanu. Līdz šim Wikipedia lietotāji varēja iesniegt savus rakstus, un tie bez rediģēšanas tika pievienoti, taču tagad Wikipedia vēlas, lai pirms publicēšanas raksti tiktu pārbaudīti.

Wikipedia vēlas ieviest [i]Flagged Revisions[/i] procesu, kurā reģistrēti un uzticami redaktori varētu nekavējoties ieviest izmaiņas, savukārt pārējas izmaiņas tiktu nosūtītas Wikipedia redaktoru komandai, kas tās pārbaudītu un publicētu. Šāda ideja tika izvirzīta pēc tam, kad kāds lietotājs publicēja [url=http://voices.washingtonpost.com/capitol-briefing/2009/01/kennedy_the_latest_victim_of_w.html?hpid=topnews]nepatiesu ziņu[/url], apgalvojot, ka pagājušonedēļ pēc inaugurācijas mielasta miruši senatori Teds Kenedijs (Ted Kennedy) un Roberts Bērds (Robert Byrd).

[img]/images/upload/20090125192212.jpg[/img]
Wikipedia dibinātājs Džimijs Velss (Jimmy Wales) savā publisko diskusiju lapā paziņojis: „[i]Flagged Revisions[/i] procesā šādas muļķības netiktu pieļautas.” Vācu Wikipedia versija šādu sistēmu piekopj jau kopš pagājušā gada maija. Taču Velss piebilst, ka šai sistēmai ir kāda nepilnība – raksti dažreiz tiek publicēti tikai trīs nedēļas pēc to iesniegšanas apstiprināšanai.

„Mūsu versijā nebūs tik ilgas kavēšanās, cerams, ka raksti tiks publicēti daudz ātrāk nekā nedēļas laikā,” raksta Velss. 60 procenti lietotāju, kas piedalījās aptaujā par jauno sistēmu, to atbalsta. Lietotāji ir aicināti arī iesniegt savas versijas par uzlabojumiem, ja viņus neapmierina [i]Flagged Revisions[/i] process.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us