Wi-Fi 6E jaunais standarts – kad tas būs pieejams?

Wi-Fi 6E

Drīzumā Wi-Fi kļūs daudz labāks. Daudziem šī gada jaunajiem tālruņiem, klēpjdatoriem, televizoriem, rūteriem un citām ierīcēm tiks nodrošinās atbalsts Wi-Fi 6E – jaunajam Wi-Fi standartam, kas būtībā ir kā bezvadu savienojuma paplašināšana no divvirzienu ceļa uz astoņu joslu lielceļu. Tas ir lielākais Wi-Fi jauninājums pēdējo 20 gadu laikā, un savienojumam tā dēļ vajadzētu būt ātrākam un daudz uzticamākam.

Wi-Fi Alliance, visas nozares grupa, kas pārrauga Wi-Fi, ir uzsākusi pirmā produktu klāsta, kas atbalsta Wi-Fi 6E, sertificēšanu. Telefoniem, personālajiem datoriem un klēpjdatoriem ar Wi-Fi 6E atbalstu tirgū vajadzētu sākt parādīties 2021. gada pirmajos mēnešos, norāda IDC pētījumu grupa, savukārt televizorus un VR ierīces ar šo atbalstu paredzēts piegādāt līdz gada vidum.

Dažas no pirmajām ierīcēm, visticamāk, tiks izziņotas nākamās nedēļas laikā. CES laikā, kas sāksies 11. janvārī, uzņēmumi, kas izgatavo rūterus, izrādīs savus šī gada produktus. Samsung arī plāno paziņot par saviem nākamajiem flagmaņiem – Galaxy S21 sēriju, un dažiem, ja ne visiem, iespējams, būs atbalsts jaunajam standartam, pateicoties Snapdragon 888 procesoram.

Esošās Wi-Fi ierīces darbojas divās spektra joslās – 2,4 GHz un 5 GHz. Wi-Fi 6E pievieno trešo daļu – 6 GHz, tādējādi četrkāršojot kopējo tipiskā Wi-Fi veiktspēju. Tas nozīmē, ka savienojumi būs ātrāki un plašāki, un retāk tiks pārslogoti ētera viļņi. Piemēram, daudzdzīvokļu mājā jūsu kaimiņu Wi-Fi tīkli var traucēt jūsu tīklu, bet, izmantojot Wi-Fi 6E, ir daudz lielāks joslas platums, lai šo problēmu novērstu.

Tomēr paies zināms laiks, līdz vairums ar Wi-Fi 6E aprīkoto jauno ierīču tiks piegādātas patērētājiem. Vēl ne visi jaunie sīkrīki tiek piegādāti pat ar standarta Wi-Fi 6, un šī Wi-Fi versija sāka darboties apmēram pirms diviem gadiem. Gaidāms, ka līdz 2022. gada sākumam tikai 20 procenti ar Wi-Fi 6 aprīkoto produktu atbalstīs arī Wi-Fi 6E.

Vēl viens šķērslis ir regulatoru atbalsts visā pasaulē. Lai gan ASV ir apstiprinājusi 6 GHz radioviļņu izmantošanu, Eiropā šis spektrs tiks apstiprināts tikai šogad. Wi-Fi Alliance apgalvo, ka Lielbritānija, ES, Dienvidkoreja, Čīle un Apvienotie Arābu Emirāti ir devuši zaļo gaismu par 6 GHz Wi-Fi izmantošanas atļaušanu, savukārt Brazīlijā, Kanādā, Meksikā un Japānā, kā arī citur tehnoloģijas apstiprināšana ir tikai procesā.

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us