Western Digital izstrādā nākamās paaudzes VelociRaptor

Datorentuziastu pasaule mainījās 2003. gadā, kad Western Digital Corporation izlaida pirmās paaudzes 10’000 RPM cietos diskus. Pirms Raptor iznākšanas entuziasti bija ierobežoti ar 7200 RPM diskiem un tiem bija jāpērk dārgi SCSI diski, lai sasniegtu nepieciešamo veiktspēju. WDC redzēja potenciālu topošajā SATA interfeisā un veica drosmīgu lēcienu, kuram neviens cits cieto disku ražotājs līdz pat šai dienai nav uzdrošinājies sekot.

Western Digital is izveidojusi četras Raptor disku paaudzes, ieskaitot VelociRaptor, un tie bija ātrākie pieejamie SATA diski. Tikai pagājšgad SSD izkonkurēja tos veiktspējas ziņā un tagad ir visrentablākais datora uzlabojums. Lai gan parasti datora komponenšu pieejas laiki tiek mērīti nanosekundēs, mehāniskajiem diskiem tos joprojām mēra milisekundēs. SSD pieejas laiki ir tik ātri, pateicoties NAND zibatmiņai.

Tomēr ir pāris situācijas, kurās VelociRaptor var pārspēt SSD, it īpaši lētos modeļus, kas izmanto zemākas kvalitātes kontrolierus un/vai NAND zibatmiņu. Raptor parasti tika izmantoti kā sistēmas diski, līdzīgi kā tagad SSD to augstās cenas dēļ. Šī iemesla dēļ vairākums pārdoto SSD ir ar 60 līdz 80 GB ietilpību, taču tā pamazām palielinās un tuvojas 120 GB atzīmei.

[img]http://datuve/images/upload/20100105233714.jpg[/img]
Raptor diski ir paredzēti entuziastu sistēmām, darbstacijām un nelieliem serveriem. Lai gan daudzas no pieminētajām sistēmām tagad lieto SSD, WDC joprojām uzskata, ka VelociRaptor turpinās aizņemt nozīmīgo nišu starp SSD un parastajiem cietajiem diskiem.

WDC uzskata, ka gadījumā, kad naudas vai vietas pietiek tikai vienam diskam, VelociRaptor uztur līdzsvaru starp ietilpību, ātrumu un cenu. Jaunākais VelociRaptor ir pieejams 300 GB variantā par aptuveni $250, kas ir labs pirkums, salīdzinot ar 250 GB Vertex SSD, kurš maksā vairāk nekā $700.

WDC ir izlēmusi, ka ir pienācis laiks atjaunināt Raptor diskus, lai palielinātu ietilpības priekšrocības vēl vairāk, tāpēc šobrīd tiek strādāts pie piektās paaudzes Raptor, kas arī būs 10’000 RPM vienība, bet tajā tiks izmantoti jaunākie sasniegumi, lai izveidotu 600 GB disku no divām platēm. Jaunajam diskam būs arī lielāka kešatmiņa, bet nav vēl skaidrs, vai tā būs 32 MB vai 64 MB. Labākais būs cena, jo tas maksās līdzīgu summu kā VelociRaptor 300 GB tā izlaišanas laikā. Jauna vienas plates 300 GB versija sekos drīz pēc tam.

Seagate nesen izlaida jaunāko Barracuda XT disku ar 64 MB kešatmiņu un 6 Gbps SATA interfeisu. Nav informācijas par to, vai jaunais VelociRaptor arī to izmantos, bet tas šķiet visai ticami.

„Western Digital turpinās dot labāko līdzsvaru starp veiktspēju, ietilpību un cenu,” teica kompānijas pārstāvji. „Šis tirgus kompānijai ir svarīgs un tā turpinās radīt ātrākos pieejamos magnētiskos cietos diskus.”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us