Web serveris uz mobilā telefona

Mūsdienu mobilajiem telefoniem ir tādi procesori un atmiņa, kas pārspēj web-serverus interneta attīstības sākumā. Nav nekādu iemeslu, kāpēc no mobilā telefona nevarētu izveidot pilnvērtīgu web-serveri. Tiešām, tas ir arī ērti – atjaunot savu web lapu, atrodoties jebkurā vietā.

Lai pierādītu mobilā web-servera izveidošanas praktiskumu, 2004. gada sākumā, Nokia laboratorijās sākās šāda projekta izveidošana. Izstrādātāji uzstādīja sev mērķi izveidot [url=http://research.nokia.com/research/software/mobile-web-server/index.html]pilnvērtīgu web-serveri[/url] uz S60/Symbian platformas, kurš varētu apstrādāt pieprasījumus no jebkura interneta pārlūka. Un savu mērķi viņi sasniedza.

Lai nerakstītu visu kodu no nulles, portēšanai uz Symbian izvēlējas [url=http://httpd.apache.org]Apache httpd[/url] web-serveri. Izstrādātājiem bija šaubas, jo Symbian operētājsistēma krasi atšķiras no citām operētājsistēmām, tāpēc portēšanas procesam vajadzētu būt diezgan apgrūtinošam. Par laimi, Symbian sistēmā ir Posix, kurā ir pieejama daudzu Unix instrukciju izpilde. Tāpēc tika izlemts portēt Apache Unix versiju.

Bez Apache, uz mobilo platformu tika portēts modulis [url=http://www.modpython.org]mod_python[/url] – populārās skriptēšanas valodas Python interpretators. Tas nozīmē, ka tagad uz mobilā telefona var uzlikt ne tikai serveri, bet arī izpildīt dažādus skriptus – kā Python, tā arī PSP ([i]Python Server Pages[/i]).

Izstrādātājiem vajadzēja arī izdomāt, kā nodrošināt pieeju šim web-serverim uz telefona ar parastu SIM karti. Tas ir diezgan grūts uzdevums, jo mobilo sakaru operatori lieto ugunsmūrus, lai ierobežotu pieprasījumus uz telefoniem tīklā. Problēmu atrisināja, izveidojot speciālu geitu.

Pēc Nokia speciālistu domām, izveidotais programmnodrošinājums būs sākums revolūcijai internetā. Ja uz katra smartfona pasaulē parādīsies web lapa, tad, iespējams, liela daļa interneta mājas lapu pārcelsies uz mobilajiem telefoniem.

Avots: [url=http://www.webplanet.ru/news/technology/2006/1/26/mob_serv.html]webplanet.ru[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us