Warner Brothers Dienvidkorejā liks uzsvaru uz filmu izplatīšanu internetā

Korejā Warner Brothers ar pirātismu izlēmuši cīnīties visai interesantā veidā – pirms filmas būs iegādājamas DVD formātā, tās varēs lejupielādēt internetā. Tādējādi Dienvidkoreja kļūs par pirmo valsti pasaulē, kurā filmas pirms nonākšanas veikalu plauktos legāli parādīsies virtuālajā pasaulē.

Jau gada sākumā Warner caur speciāliem kanāliem sāka piedāvāt filmu īri – dažas tika piedāvātas lejupielādei, dažas kā interneta televīzijas papildiespēja. Filmu īre tika piedāvāta par visnotaļ zemu cenu – 2 ASV dolāriem.

Pāris mēnešu laikā šī pārdošana kļuva populāra un ienesa vairāk līdzekļu nekā DVD bizness, tādēļ arī pieņemts lēmums to pārveidot par primāro filmu izplatīšanas kanālu. Kompānija cer, ka šādā veidā izdosies ne tikai pievilināt tehnoloģijas mīlošus klientus, bet arī izskaust pirātismu, jo iegūt filmas kopiju no digitāla formāta ir grūtāk nekā no fiziska datu nesēja.

[img]/images/upload/warnerbunny.jpg[/img]
Pēdējo gadu laikā DVD pārdošanas apjomi Dienvidorejā kritušies diezgan jūtami, atzīst Warner izplatīšanas viceprezidents Marks Garetons (Marc Gareton). „Vairāk nekā 85 procenti no ātrgaitas interneta lietotājiem filmas iegūst nelegālā ceļā,” uzsver M.Garetons, skaidrojot, ka vidēji 19 no 20 mājsaimniecībām ir ļoti ātrs internets. Šāds Warner solis varētu izrādīties efektīvs.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us