Vjetnama – top mazā „Silīcija ieleja” Āzijas nomalē

Nav noslēpums – Japānas un tai tuvumā esošo zemju ekonomika pēdējo gadu laikā kāpusi strauji jo strauji. Tirgū jau sen iesaistījušies Ķīnas, Korejas un Honkongas grandi, kam nu vēlas pievienoties arī sociālistiskās Vjetnamas pārstāvji. Valsts valdība jau spējusi „pielauzt” pie viņiem savus birojus celt vairākiem pasaulē pazīstamiem uzņēmumiem, taču šobrīd ienākušās kompānijas varētu būt tikai iesākums grandioziem plāniem.

Laikā, kad Japāna un Taipeja jau sen uzskatāmas par sarežģīto tehnoloģiju mekām un laikā, kad citas Āzijas valstis izmisīgi mēģina turēt līdzi šim „velkonim”, šajā informācijas tehnoloģiju spēlē nolēmusi iesaistīties Vjetnama. Valstī, kurā tikai pirms 8 gadiem bija apmēram 500 tūkstoši interneta lietotāju (šogad to skaits sasniedzis jau 20 miljonus un IDG Ventures aplēses liecina, ka 2010. gadā to skaits varētu sasniegt 36 miljonus), varētu tikt būvēts tehnoloģiskais parks, līdzīgs kā Kalifornijā esošā „Silīcija ieleja”.

[img]/images/upload/silicon_map.jpg[/img]

Kalifornijas “Silīcija ielejas” plāns; varbūt reiz kas līdzīgs būs arī Āzijā

Dons Fans (Don Phan), kurš jau pametis oriģinālo ieleju, skaidro, ka viņš ar savu kompāniju Vjetnamā iesaistījies „mazas Silīcija ielejas izveidē”; kamēr galvenais birojs atradīsies šeit, uzņēmuma esošie darbinieki varēs turpināt savas ikdienas gaitas un ar mītni sazināties caur internetu. Arī neskaitāmas citas kompānijas pārcēlušās uz Vjetnamu (piemēram, Yelp, Facebook, Linkedln u.c.), taču vēl lielāks uzņēmēju skaits vēl tikai plāno šeit atvērt savus birojus (piemēram, Yahoo un eBay). Jau šobrīd valstī savas ražotnes vai birojus ceļ Canon, Sanyo, Sony, Fujitsu, Toshiba, Matsushita un citas japāņu lielkompānijas… Valsts vadība tālākejošos plānos plāno piesaistīt arī citas milzu kompānijas – AMD, Intel u.c.

Iemesls tam? [b]Vjetnama visus šos uzņēmējus piesaista ar atvērtu politiku un pat dažāda veida pretimnākšanu[/b], kā arī ar zemām darbaspēka izmaksām, kas nodrošina zemu produkta gala cenu. Šos trīs iemeslus kompāniju pārstāvji sauc par galvenajiem, kādēļ notiek ieiešana mazattīstītā un tehnoloģiski nabadzīgā valstī.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us