Vista un Office 2007 britu skolās nevēlama

Britu izglītības aģentūra ([url=http://www.becta.org.uk/]British Educational Communications and Technology Agency[/url]) sniedz vietējām izglītības iestādēm konsultācijas saistībā ar IT sfēru un ir izveidojusi [url=http://publications.becta.org.uk/download.cfm?resID=35275]pārskatu[/url], kurā nerekomendē pāriet uz Windows Vista un Office 2007. Pārskatā tiek pieminēts arī failu saglabāšanas formāta ODF (Open Document Format) atbalsts.
Aģentūra apgalvo, ka pāriešana uz Windows Vista būtu rezultatīvāka attīstītākas infrastruktūras gadījumā. Turklāt jauno operētājsistēmu nav ieteicams izmantot paralēli citām Windows saimes versijām vai arī speciāli uzlabot veco datoru aparatūru.
Aģentūra uzskata, ka patērētie līdzekļi Windows Vistai mācību iestādēm neatmaksātos. Aptuveni trešo daļu nepieciešamās summas veido licenču cena. Pārējo – testēšanas darbi un jaunas aparatūras iegāde. Lai varētu darboties [url=http://www.microsoft.com/windows/products/windowsvista/features/experiences/aero.mspx]Windows Aero funkcija[/url], mācību iestādēm vēl papildus būtu jāiegādājas labas video kartes. Mācību nolūkos šī funkcija netiek uzskatīta par būtisku.
Saistībā ar Office 2007, aģentūras pārstāvji noskaņoti visnotaļ skeptiski. Viņi uzskata, ka jaunajā paketē nav būtiski svarīgu funkciju, kuras varētu veicināt obligātu pāreju uz to.
Aģentūra rekomendē aplūkot alternatīvas, piemēram, formātu ODF, kuru varētu uzstādīt pēc noklusējuma saglabājot dokumentus.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us