Vista ir tārpaina!

Drošības eksperti brīdina par jaunu vīrusu „outbreak” priekš jaunās operētājsistēmas zem segvārda Longhorn.
Vīrusu rakstītāji ir publicējuši savas pārdomas un kodu paraugus Microsoft operētājsistēmas Windows Vista, tieši nedēļu pēc tam kad tika paziņots par nākamās paaudzes drošākās operētājsistēmas beta versijas izlaišanu.
„Piecas dažādas nepilnības ir atklātas tikai Monad, jeb Microsoft komandrindā,” tā Mikko Hyppönen, F-Secure vadītājs.

Monad ir komandrindas interfeiss ar skriptēšanas iespēju, kas atgādina Unix šellu BASH, bet tikai tas ir balstīts uz objektiem un .Net framework. Šādas ķibeles jau bija paredzamas pirms Vistas iznākšanas tautās, bet Microsoft norādīja, ka šī iespēja netiks iekļauta ne Vistas klientā, ne serverī. Tikmēr, Microsoft ir apstiprinājis Monad iekļaušanu Exchange 12 programmnodrošinājumā, kas gaidāms ne agrāk par 2006. gada otro pusi.
Arī ja Microsoft izlabos šīs kļūdas vīrusu rakstītāji iespējams smagi strādā lai atrastu citus caurumus drošajā operētājsistēmā, tas pēc [url=http://www.f-secure.com/weblog/archives/archive-082005.html#000006″]Hyppönen izteikumiem savā weblogā[/url].
„Vienmēr atradīsies kāds vīrusu rakstītājs, kas vēlēsies būt pirmais ,kas uzrakstīs vīrusu jaunai platformai. Es nebūšu pārsteigts, ja tiks izveidots vīruss, kas iznīcina Vistu pašu.” viņš raksta.
Monad vīrusus sarakstījis hakeris, kas sevi sauc par “Second Part To Hell” (Elles otrā daļa) vadoties pēc Hyppönen izteikumiem šis hakeris dzīvojot Austrijā.
Vistas klients tiek gaidīts 2006. gada rudenī, bet serveris – 2007 gadā.
Microsoft nespēja komentēt šo situāciju.

Sagatavots pēc [url=http://news.zdnet.co.uk]ZDnet.co.uk[/url] materiāliem

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us