Viss Wikipedia saturs jaunā pārnēsājamā ierīcē – WikiReader

Ja kādreiz esi jutis vajadzību nēsāt sev līdzi enciklopēdiju, šī ziņa noteikti Tevi iepriecinās. Openmoko ir sākuši tirgot kabatas izmēra pārnēsājamu ierīci, kurā ir iekļauts Wikipedia saturs angļu valodā (apmēram 3,5 miljoni rakstu). WikiReader ir aprīkots ar 3,7 collu melnbaltu skārienjutīgu displeju. Wikipedia teksts ir saglabāts 4GB microSD kartē, kas nozīmē to, ka informācijas apskatīšanai nav nepieciešams bezvadu internets.

Openmoko piedāvā ceturkšņa informācijas atjauninājumus. Lietotājam ir divas iespējas – par velti lejupielādēt atjauninājumu vai arī samaksāt 59 ASV dolārus un veselu gadu saņemt jaunas microSD kartes ar atjauninātu informāciju.

Tā kā ierīces displejs ir skārienjutīgs, tai nav nepieciešami daudzi taustiņi. WikiReader ir aprīkots tikai ar četriem taustiņiem – ieslēgšana/izslēgšana, meklēšana ([i]search[/i]), vēsture ([i]history[/i]) un nejaušas izvēles taustiņš ([i]random[/i]). Nospiežot meklēšanas taustiņu, ekrānā parādās tastatūra, ar kuras palīdzību varam ievadīt nepieciešamos vārdus. Taustiņš „vēsture” saglabā visas apmeklētās Wikipedia lapas.


Ierīces programmatūra ir ļoti vienkāršs tīmekļa pārlūks, kas pārlūko saspiestu html failu. Openmoko ziņo, ka Wikipedia avota fails ir 25GB liels un fakts, ka uzņēmumam to ir izdevies samazināt līdz 4GB, ir vērā ņemams. Attēli no Wikipedia vietnes gan šajos 4GB nav iekļauti. Melnbaltajā 240×208 pikseļu displejā gan no šiem attēliem arī nebūtu īpaši lielas jēgas. Displeja lielais pluss esot tā nelielais enerģijas patēriņš. Openmoko skaidro, ka ierīce ar divām AAA tipa baterijām darbosies pat veselu gadu, ja dienā to lieto ~15 minūtes.

WikiReader ir iespējams iegādāties Amazon tīmekļa vietnē par 99 ASV dolāriem.

[url=http://www.tgdaily.com/content/view/44264/97/]TG Daily[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us