Vīrusu nosaukumi tiks standartizēti

Amerikāņu organizācija US-CERT ir ieteikusi izmantot standartizētus vīrusu, tārpu un citu kaitīgu programmu nosaukumus, ziņo [url=http://www.vnunet.com/vnunet/news/2143314/security-industry-gathers]vnunet[/url].

US-CERT biedri savu projektu nosauca CME – [i]Common Malware Enumeration[/i]. Tā mērķis ir pārstāt maldināt lietotājus, izmantojot dažādus nosaukumus vieniem un tiem pašiem vīrusiem. Piemēram, tārps W32.Zotob.E pēc Symantec klasifikācijas, McAfee klasifikācijā saucas W32/IRCbot.worm!MS05-039, bet Trend Micro to sauc par WORM_RBOT.CBQ.

Tagad daudzi vīrusi iegūst savus nosaukumus pēc informācijas, ko autori iekļāvuši programmas kodā. Jaunajā sistēmā vīrusi izmantos CME numurus. Pirmais vīruss iegūs nosaukumu CME-1.

Līdzīga klasifikācijas sistēma jau tiek izmantota programmnodrošinājuma ievainojamību aprakstā. Kopējais ievainojamību identifikators iekļauj sevī kārtas numuru un gadu, kurā ievainojamība tika atklāta. Vīrusu identifikatorā neiekļaus datumu tāpēc, ka lietotāji ļoti bieži uztver šo informāciju nepareizi. Viņi uzskata, ka ievainojamība, kas atklāta agrāk, ir mazāk bīstama par to, kas atklāta vēlāk.

US-CERT pieļauj arī veco vīrusu nosaukumu izmantošanu, taču cer, ka viņu sistēma uzlabos informācijas apmaiņu starp antivīrusu izstrādātājiem. Projektu jau atbalstījuši [i]Computer Associates[/i], [i]McAfee[/i], [i]Microsoft[/i], [i]Symantec[/i] un [i]F-Secure[/i].

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us