Vīruss jūsu automašīnā

Pirms dažām dienām [i]Kaspersky Labs[/i] saņēma lietotāja jautājumu par to, kā atbrīvot no vīrusa borta komjūteru Lexus automašīnām – [i]LX470, LS430[/i] un [i]Toyota Landcruiser 100[/i]. Pēc lietotāja teiktā, infekcija radusies ar mobilā telefona palīdzību.

Šobrīd pēc [i]Shaya Technologies[/i] vadošā konsultanta [i]Ian Melamed[/i] vārdiem, ASV teritorijā pēdējās nedēļas laikā jau ir inficētas aptuveni 150 000 automašīnas, dažām no tām ir arī uzlauzti drošības kodi. Tas ir tikai laika jautājums, lai visā pasaulē izplatītos veids, kādā ir iespējams uzlauzt automašīnu drošības kodus.

Pasaulē jau eksistē daži mobilo telefonu vīrusi, tādi kā [i]Cabir[/i] un [i]Skulls[/i], kuri izplatījās caur [i]Bluetooth[/i] savienojumu un inficēja mobilos, kuri darbojās uz Symbian operētājsistēmas. Daudzās Lexus automašīnās ir navigācijas sistēmas, kas savienotas ar mobilo telefonu ar [i]Bluetooth[/i] bezvadu savienojumu, lai nodrošinātu brīvroku funkciju ([i]hands-free[/i]). [i]Bluetooth[/i] var tikt izmantots, lai pārsūtītu vīrusu automašīnas GPS ([i]Global Positioning System[/i]) navigācijas sistēmai.

Mobilo ierīču vīrusi nav tik attīstīti, kā tie, kuri inficē personālos kompjūterus, tomēr eksperti brīdina, ka tas nav uz ilgu laiku. Drīzumā varam gaidīt vīrusus, kuri spēj bojāt mašīnas vai zagt informāciju, kas tajās glabājas.

Šādu ierīču īpašniekiem ieteicams atslēgt [i]Bluetooth[/i] savienojumu, kad tas netiek lietots.

[img]/images/upload/lexus2.jpg[/img]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us