Virgin Galactic prezentē pirmo soli kosmosa tūrismā

Plaši pazīstamās Virgin impērijas radītājs, multimiljardieris un Sera titula nēsātājs Ričards Brensons (Richard Branson) prezentējis Virgin Galactic jaunāko veikumu – White King Two lidaparātu, kas varētu būt reālākais vidusmēra cilvēka ceļš uz kosmosa plašumiem. Kosmosa iekarotāja dizaineris ir leģendārais gaisa kuģu eksperts Burts Rutāns (Burt Rutan).

Lidaparāts pilnībā veidots no oglekļa kompozītmateriāliem, un tā autori apgalvo, ka White King Two ir pasaulē lielākais no kompozītmateriāliem vien būvētais gaisa kuģis – tā spārnu vēziens ir 42,7 metri. Ierīce šobrīd ir pabeigta par apmēram 70 procentiem un pirmie izmēģinājumi tiks uzsākti šī gada rudenī.

[img]/images/upload/virgingalactic_6.jpg[/img]

[i]Pa kreisi – idejas autors, Virgin Group īpašnieks un projekta finansētājs Ričards Brensons, pa labi – dizaineris Burts Rutāns[/i]

[img]/images/upload/virgingalactic_1.jpg[/img]
Plānots, ka pats White King Two pacelsies vien līdz 15,3 kilometru augstumam, savukārt atlikušo distanci paveiks starp lidaparāta korpusiem esošais SpaceShipTwo, kas atdalīsies un aizšausies ar raķešdzinēju. SpaceShipTwo vienlaikus varēs atrasties divi piloti un seši pasažieri.

[img]/images/upload/virgingalactic_2.jpg[/img]
[img]/images/upload/virgingalactic_3.jpg[/img]
Pasažieriem būs iespējams izbaudīt sešas minūtes ilgu bezsvara stāvokli un to pavadošo vemšanu, taču visticamāk izklaidei piekritēju netrūks. R.Brensons lēš, ka ar četriem Pratt and Whitney dzinējiem aprīkotais gatavais produkts būs pieprasīts – viens ceļojums kosmosā (precīzāk, 100 līdz 115 km augstumā) maksās „nieka” 200 tūkstošus ASV dolāru, kas ir daudzkārt mazāk nekā līdzīgie plānotie piedāvājumi. Jau šobrīd savu vēlmi piedalīties apstiprinājuši vairāk nekā 100 cilvēki.

[img]/images/upload/virgingalactic_4.jpg[/img]
[img]/images/upload/virgingalactic_5.jpg[/img]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us