Viens no zemeslodes lielākajiem „sivēniem” – Bils Geits

Nav noslēpums, ka bagātu cilvēku dzīvesstils ir stipri vien atšķirīgs. Vēl vairāk atšķiras ļoti bagātu cilvēku dzīve – Masačūsetsas Tehnloģiju institūta (ASV) grupa sākusi pētījumu, kurā centīsies noskaidrot dažādu dzīves līmeņu un nāciju pārstāvju radīto ekoloģisko pēdu.

Nav noslēpums, ka ASV ekoloģija ir sačakarēta teju „līdz pēdējam” – dažas pēdējās desmitgades Amerikas Savienoto valstu iedzīvotāji, kuru kopskaits ir tikai 5% no pasaules populācijas, izmanto apmēram vienu ceturtdaļu no pasaulē saražotās elektroenerģijas. Pagaidām pētījumā noskaidrots, ka pat visekoloģiskākie ASV iedzīvotāji rada apmēram piecas reizes vairāk siltumnīcas efektu radošo gāzu nekā vidēji tas notiek pārējā pasaulē, taču īpaši izceļas multimiljardieris, Microsoft dibinātājs un ilggadējais vadītājs Bils Geitss (Bill Gates), kura ietekme uz vidi ir apmēra 10 tūkstošus reižu lielāka nekā citiem amerikāņiem.

[img]/images/upload/co2map_450.jpg[/img]

ASV oglekļa izmešu karte

MIT pierādījuši, ka oglekļa „pēda” palielinās proporcionāli ienākumiem, ko lieliski pierāda jau minētais B.Geitss, kas, salīdzinājumā ar vidusmēra futbola spēlētāja „pēdu” ir milzīgs, taču, salīdzinot ar nabadzīgu mūku, tas ir astronomisks. Interesanti, ka, lai vai kāds būtu amerikāņa ienākumu līmenis, ir slieksnis, zem kura CO2 izmešu daudzums nekad nenoslīgs – šis slieksnis ir 8,5 tonnas CO2 gadā. 8,5 tonnas, pēc MIT domām, saražo pat bezpajumtnieks, kas tikai eksistē.

Visekoloģiskākie pasaules iedzīvotāji pēc pētnieku domām ir Budistu mūki, kas ik gadu sešus mēnešus pavada mežā un rada daudzkārt mazāku ekoloģisko nospiedumu nekā vidusmēra pasaules iedzīvotājs, kura kontā ik gadu ir apmēram 4 tonnas CO2.

Resursi internetā: [url=http://www.pdf.lv/epeda/epeda.html]Ekoloģiskās pēdas nospieduma kalkulators[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us