Lai gan Android kā operētājsistēma ir kļuvusi viedāka un energoefektīvāka, joprojām ir dažas lietas, kas jāpārbauda manuāli, lai akumulators darbotos pēc iespējas ilgāk. Tas neaizņem daudz laika, un visas šīs funkcijas varēsi atrast tālruņa iestatījumos.
Gudrais akumulators
Vispirms ir jāpārbauda, vai tālrunim ir ieslēgta tā sauktā adaptīvā akumulatora jeb Adaptive battery akumulatora funkcija. Tas nodrošina, ka aplikācijas, kuras tiek izmantotas reti, nedarbojas fonā un tādējādi neapēd tālruņa akumulatoru.
Lai to izdarītu, dodieties uz tālruņa iestatījumiem, atrodiet izvēlni Battery (Akumulators), kur atrodas funkcija Adaptive Battery. Tam vajadzētu būt automātiski ieslēgtam, bet, ja tas kāda iemesla dēļ ir izslēgts, nospiediet ieslēgšanas pogu.
- Jo vairāk ierīču ir pievienots tīklam, jo vairāk drošības risku: ko darīt, lai tos mazinātu?
- Labākais procesors tavam datoram. Kuru izvēlēties – AMD vai Intel?
Viedais ekrāns
Funkcija Adaptive Brightness darbojas ar līdzīgu loģiku, kas automātiski pielāgo tālruņa ekrāna spilgtumu vai tumšumu atkarībā no apkārtējiem apstākļiem. Kopumā mūsdienu telefoni jau diezgan labi saprot, vai atrodaties telpās vai ārā, tāpēc nav jēgas manuāli regulēt spilgtumu. Kā zināms, tālrunis patērē mazāk akumulatora, ja ekrāns ir iestatīts uz tumšu.
Šī funkcija arī ir atrodama sadaļā Iestatījumi, bet izvēlnē Display (Displejs) ar nosaukumu Adaptive Brightness (Pielāgojamais spilgtums) . Parasti tas ir ieslēgts automātiski.
Augsta atsvaidzes intensitāte
Lielākā daļa mūsdienu tālruņu atbalsta augstu atsvaidzes intensitāti, kas padara ekrānu vienmērīgāku, bet arī patērē daudz vairāk akumulatora. Lai akumulators darbotos pēc iespējas ilgāk, varat pārslēgties uz zemu atsvaidzes intensitāti izvēlnē Display (Displejs), kur varat atrast funkciju High Refresh Rate (iestatījumos var parādīties kā Kustības vienmērība vai Atsvaidzes intensitāte). Ja zināt, ka šobrīd ir jātaupa akumulators, izslēdziet to. Daži tālruņi pēc vajadzības automātiski iestata zemāku atsvaidzes intensitāti (Variable refresh rate), taču šī funkcija parasti ir pieejama dārgākos tālruņu modeļos.
Vienmēr ieslēgts displejs
Ja vēlaties, lai akumulators darbotos vēl ilgāk, ir vērts arī izslēgt vienmēr ieslēgto ekrānu. Lai to izdarītu, dodieties uz bloķēšanas displeja iestatījumiem, atrodies pogu Always on display un izslēdziet to. Šajā izvēlnē varat arī izslēgt funkciju New Notifications (Jauni paziņojumi), kas nodrošina, ka tālruņa ekrāns neaktivizējas, saņemot paziņojumus.
Lietojumprogrammu aizliegumi
Ja zināt, ka jūsu tālrunī ir lietotne, kas jums nav bieži jāizmanto, varat izslēgt tās iespēju pastāvīgi lietot jūsu tālruņa akumulatoru. Lai to paveiktu, atveriet sadaļu Apps & Notifications (iestatījumos var parādīties kā Lietotnes un paziņojumi vai Programmas), atrodiet tur esošo lietotņu sarakstu, pārejiet uz konkrētu lietotni, noklikšķiniet uz Advanced (Papildu), pēc tam uz Battery (Akumulators) un noklikšķiniet uz Background Restriction (Fona ierobežojums).
Noteikti ir vērts atzīmēt, ka pēc šīs funkcijas aktivizēšanas fonā strādājošā lietotne vairs nesūtīs jums paziņojumus. Tāpēc, piemēram, nav vērts deaktivizēt lietotni Bolt, kamēr gaidat taksometru.
Visiem iepriekš minētajiem iestatījumiem jābūt pieejamiem visos jaunākajos Android tālruņos, taču to atrašanās vieta izvēlnēs var nedaudz atšķirties. Vienkāršs veids, kā tos atrast, ir iestatījumos izmantot meklēšanas funkciju un tajā ievadīt šajā rakstā izceltos atslēgvārdus.
- Kā ierakstīt zvanus savā tālrunī?
- Kā parūpēties par viedierīci gada aukstajā laikā?
- Jo vairāk ierīču ir pievienots tīklam, jo vairāk drošības risku: ko darīt, lai tos mazinātu?
- Spiegošanas ierīces: kā vislabāk izspiegot kādu?
- Vai uztraucies par to, ka viedtālrunis izseko tavu atrašanās vietu? Vai to maz ir iespējams izslēgt?