Vieni no pirmajiem viedpulksteņiem – CASIO

tehnoloģijas

Jaunais Apple Watch ir pieejams jau vairākus mēnešus, kā arī daudzi citi modernie gudrie-pulksteņi ir pieejami ilgāku laiku. Tas vairs nav nekas jauns, ka ar savu pulksteni vari pārslēgt dziesmas, televīzijas kanālus vai sekot savai veselībai. Tomēr visas šīs lietas ar pulksteni bija iespējamas jau kopš 90.-tajiem gadiem, galvenokārt Japānā.

Casio GMW-15, ražots 1989.gadā – tam bija grafiskais displejs, lai spētu parādīt mēness fāzes, kā arī laikus, kad būs novērojams saulriets vai saullēkts.

Casio VDB-1000, ražots 1991.gadā – bija aprīkots ar skārienjūtīgu ekrānu un ar šo pulksteni bija iespējams apskatīt kontaktus, izmantot kalkulatoru un veikt pierakstus atgādinājumos.

Casio JC-11, ražots 1991.gadā – spēja parādīt kalorijas, soļus un veikto distanci.

Casio BP-400, ražots 1991.gadā – vēl viens uz veselību orientēts pulkstenis, kurš spēja noteikt asinsspiedienu, kā arī pulsu.

Casio RPS-100W, ražots 1993.gadā – nebija tik smalka stila, bet arī piedāvāja iespēju sekot uzņemtajām kalorijām. Ja vien nav iebildumu lietot koši rozā pulksteni ar uzrakstiem ”Tauku un kaloriju dedzināšana”.

Casio CPW-100, ražots 1993.gadā – pulkstenis priekš musulmaņiem ar kompasu, lai viņiem ikdienā būtu vieglāk atrast Meku.

Casio VivCel VCL-100, ražots 1994.gadā – ar iebūvētu antenu, kas uztvēra signālu no tuvumā esošiem telefoniem, kas saņem zvanu. Par to uzreiz tika brīdināts – vibrējot.

Viena no lietderīgākajām Apple Watch funkcijām ir iespēja pārslēgt TV kanālus, tomēr tas nav pirmais pulkstenis ar tādu funkciju. Šie abi 1993.gadā ražotie Casio pulksteņi arī spēja kontrolēt televizorus un kasešu atskaņotājus, kuri izmantoja infrasarkanos starus.

Ar šiem diviem 1994. un 1995.gadā ražotajiem pulksteņiem bija iespējams spēlēt vienkāršas daudz-spēlētāju spēles, izmantojot infrasarkano savienojumu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us