Viedtālruņu pārdošanas apjomi pagājušā gada laikā auguši par 72%

Mobilo tālruņu pasaule strauji aug un attīstās, pateicoties tam, ka aizvien vairāk lietotāju nomaina savus mobilos tālruņus pret dārgākajiem un funkcijām bagātākajiem viedtālruņiem. Turklāt vidusmēra viedtālrunis dažiem lietotājiem aizstāj vairākas ierīces, kas vairo to popularitāti.

Jaunākie statistikas dati no [i]Gartner[/i] liecina, ka viedtālruņu pārdošanas apjomi pagājušā gada laikā auguši par 72%. Globālais dažādu mobilo tālruņu tipu tirgus sasniedzis 1,6 miljardus pārdoto vienību. Lai gan Apple piesaistījuši lielu uzmanību ar saviem iPhone viedtālruņiem, uzņēmums lielāko mobilo tālruņu ražotāju sarakstā ierindots tikai piektajā vietā.

[img]http://datuve/images/upload/20110210131234.jpg[/img]
[i]Gartner[/i] arī ziņo, ka Android viedtālruņi pagājušā gada pēdējā ceturksnī apsteiguši Symbian ierīces. Taču Symbian joprojām atrodas pārdotāko viedtālruņu operētājsistēmu topa augšgalā, pateicoties plašajam ražotāju klāstam, kas izmanto minēto OS.

Nokia diemžēl iepriekšējais gads nav nācis par labu, un uzņēmuma izpilddirektors Stīvens Ilops ([i]Stephen Elop[/i]) paziņojis, ka Nokia stāv uz “degošas platformas” (norāde uz MeeGo). Nokia joprojām ir ražīgākais mobilo tālruņu pārdevējs (tam seko Samsung Electronics, LG Electronics un RIM), taču uzņēmuma tirgus daļa samazinājusies no 36,4% 2009. gadā līdz 28,9% 2010. gadā.

[i]Gartner[/i] arī atzīmējuši, ka aptuveni puse pagājušā gada pēdējā ceturksnī Eiropā un Ziemeļamerikā pārdoto tālruņu bijuši viedtālruņi un Android pārdošanas apjomi palielinājušies 9 reizes.

[url= http://www.dailytech.com/Report+Smartphone+Sales+Grew+72+Globally+in+2010+/article20871.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us