Viedpulkstenis – palīgs sirds un asinsvadu slimību risku mazināšanai

Samsung viedpulkstenis

Viena no galvenajām lomām sirds un asinsvadu sistēmas slimību mazināšanā ir dažādiem prevencijas pasākumiem. Slimību riskus var mazināt, regulāri nodarbojoties ar fiziskajām aktivitātēm, ievērojot veselīgu uzturu, kā arī sekojot līdzi savam veselības stāvoklim – uzraugot asinsspiedienu un sirds ritmu. Lai regulāri izmērītu asinsspiedienu un veiktu elektrokardiogrammas testu, vairs nav nepieciešamas sarežģītas iekārtas. To var paveikt arī viedpulkstenis.

Fizisko aktivitāšu neesamība ir neveselīga

Fiziskās aktivitātes ne tikai palīdz novērst hroniskas saslimšanas un to komplikācijas, bet arī uztur ķermeni formā, mazina stresu, uzlabo koncentrēšanās spējas, produktivitāti un miega kvalitāti. Slimību profilakses un kontroles centrs rekomendē bērniem un pusaudžiem (līdz 18 gadiem) būt fiziski aktīviem vismaz 60 minūtes katru dienu, pieaugušajiem un senioriem ieteicamas vidējas intensitātes fiziskās aktivitātes vismaz 150 minūtes nedēļā vai 75 minūtes augstas intensitātes aerobās fiziskās aktivitātes. Vidējas intensitātes laba aerobā aktivitāte būs arī ikdienas pastaiga – ja katru dienu dosies vismaz 30 minūšu pastaigā, uzlabosi savu veselību un jutīsi izmaiņas. Pieaugušajiem būtu ieteicams noiet 10 000 soļu katru dienu. Papildus izturības fiziskajām aktivitātēm, ieteicami arī vingrinājumi – gan muskuļu spēkam, gan līdzsvaram (atkarīgs no vecuma grupas).

Uztura pamatā –  Vidusjūras diēta

Vidusjūras diēta raksturo Spānijas, Grieķijas, Itālijas, Francijas u.c. Vidusjūras reģiona iedzīvotāju ēšanas paradumus. Tā tiek uzskatīta par vienu no veselīgākajām diētām un to par labu esam ir atzinusi arī Pasaules Veselības organizācija. Dažādi pētījumi apliecina, ka tā samazina hronisku slimību risku – sirds slimību, vēža un aptaukošanos. Diētas pamatā ir dārzeņu, augļu, olīveļļas, pilngraudu produktu, pupiņu, riekstu, sēklu, zivju lietošana lielā daudzumā, samazināts sarkanās gaļas patēriņš un neliels daudzums sarkanvīna, kas būtu 1-2 dzērieni dienā jeb 150-300 ml.

“Pateicoties palielinātam kālija daudzumam, nepiesātināto taukskābju (Omega-3), šķiedrvielu, polifenolu,  samazinātam piesātināto un transtaukskābju daudzumam, Vidusjūras diēta ir izcils mūsu veselības sabiedrotais. Uztura paradumu maiņa, ievērojot šīs diētas principus ļaus samazināt kardiovaskulāro saslimšanas risku. Savukārt, ikdienā pārliecināties par savu veselības stāvokli vai identificēt potenciālās problēmas, var izmantojot tehnoloģiju sniegtās priekšrocības. Pateicoties viedpulksteņiem un to funkcijām, savas veselības diagnostiku iespējams veikt jebkurā laikā un vietā. Jau šobrīd ar viedpulksteni var izmērīt asinsspiedienu un veikt sirds elektrokardiogrammas testu, ” uzsver Ģirts Mandrovickis, ORTO Klīnikas sporta ārsts.

https://images.samsung.com/is/image/samsung/p5/lv/Asinsspiediens123.jpg?$ORIGIN_JPG$

Viedpulkstenis, kas parāda asinsspiediena un elektrokardiogrammas (EKG) mērījumus

Ar viedpulksteņu palīdzību varam ne tikai sekot līdzi savām fiziskajām aktivitātēm un dienas soļu normas izpildei, bet monitorēt arī savu veselības stāvokli. Piemēram, viedpulkstenis Samsung Galaxy Watch3 ir reģistrēts Zāļu valsts aģentūras medicīnisko ierīču reģistrā LATMED. Ar pulksteni var gan pārbaudīt asinsspiedienu, gan veikt sirds elektrokardiogrammas testu. Abu mērījumu veikšana ir vienkārša un neaizņem daudz laika.

Lai nodrošinātu precīzu asinsspiediena mērīšanu, jāpārliecinās, ka pulksteņa siksniņa cieši pieguļ plaukstas locītavai un tā ir sausa, rokām jāatrodas uz galda un ķermenim jābūt ērtā sēdus pozā, kājām nesakrustotām un pēdām uz grīdas.

Mērījuma sākšanu var aktivizēt ar vienu pogas pieskārienu. Asinsspiediena mērīšana ar viedpulksteni aizņems tikai 30 sekundes un šajā laikā jāatrodas miera stāvoklī – nevajag kustināt rokas un runāt, jāelpo mierīgi. Tāpat 30 minūtes pirms mērījumu veikšanas nav ieteicams lietot alkoholu vai kofeīnu, smēķēt, vingrot vai iet vannā.

Aptuveni šādi paši augstāk minētie principi jāievēro, veicot elektrokardiogrammas testu. Mērījuma veikšanas laikā pretējās rokas pirkstgals jānovieto uz pulksteņa augšējās pogas, turot to 30 sekundes. Kad ieraksta process būs noslēdzies, EKG rezultāti tiks saglabāti un attēloti viedpulkstenī. Nepieciešamības gadījumā šos datus var eksportēt arī kā PDF failu un nosūtīt ārstējošam ārstam. Šie dati sniegs papildu informāciju, kas varētu noderēt ārstniecības procesā vai kalpos par pamatu rekomendācijām attiecībā uz dzīvesveida maiņu.

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us