Līdz ar vasaras iestāšanos sākas atvaļinājumu sezona. Ja nepieciešamas jaunas idejas vai padomi to plānošanai, noderēs mobilās lietotnes. Viedie rīki tālrunī var palīdzēt ne tikai plānošanas procesā, kad meklējat iedvesmu, labākās viesnīcas un aizraujošākos maršrutus, bet arī tad, kad vēlaties svešā valstī atrast publisko tualeti vai mēģināt tikt galā ar laika joslu maiņu.
Viedie rīki, kas pārvērtīs jaunākās tehnoloģijas par nenovērtējamiem ceļabiedriem:
1. Jaunām idejām
Ja plānojat pēdējā brīža ceļojumu, lietotne Headout ir ideāli piemērota jums. Tā ļauj ar dažiem klikšķiem atklāt interesantas ekskursijas un citas aktivitātes, kā arī iepriekš rezervēt biļetes. Šeit jūs atradīsiet ne tikai labākos pēdējā brīža piedāvājumus, bet arī atlaides.
Programma Culture Trip nodrošina labākos ceļotāju ieteikumus un video ar apskates vietām. Lietotnē esošie rīki ļauj izveidot apmeklējamo vietu sarakstus un uzreiz rezervēt viesnīcas.
2. Par labākajiem piedāvājumiem
Ja meklējat lētākās viesnīcas un lidojumus, lietotne Hopper būs neaizstājams palīgs. Tās tehnoloģijas katru dienu analizē miljardiem lidojumu un viesnīcu cenu un norāda, vai rezervēt ceļojumu tagad vai nedaudz pagaidīt. Jums būs jāievada galamērķis, un kalendārā būs redzams lētākā un dārgākā lidojuma datums. Šeit varat iestatīt paziņojumus par cenu kritumiem un filtrēt savus braucienus — izslēgt iespējas ar gariem pārlidojumiem, papildu maksām vai ierobežojumiem.
Vēl viena izcila lietotne ir Skiplagged, kurā varat atrast lētākus lidojumus vai pēdējā brīža viesnīcu piedāvājumus. Šeit pieejamie rīki arī ļauj iestatīt brīdinājuma signālus cenu kritumu gadījumā, sekot citu cilvēku ieteikumiem un uzzināt noderīgus padomus.
3. Plānošanai
Lietotnē Sygic Travel Maps ir milzīga ceļvežu datubāze un vairāk nekā 50 miljoni apskates vietu vienā kartē: labākās viesnīcas, muzeji, restorāni un veikali. Šeit integrētie rīki palīdz iepriekš plānot, cik ilgs laiks būs nepieciešams objektu apmeklēšanai, uzzināt informāciju par to darba laiku un cenām. Lietojumprogramma neko nemaksā, taču jums būs jāiegādājas premium versija, lai piekļūtu maršrutiem bez interneta.
Lietotne Visit a City savukārt piedāvā ieteiktos apskates ceļvežus, pamatojoties uz to, cik dienu plānojat pavadīt izvēlētajā pilsētā. Viedie rīki automātiski savieno tuvumā esošās apskates vietas un norāda, cik tālu katra no tām atrodas, un aptuveno laiku, ko varētu tur pavadīt. Lietotne ļauj rezervēt ekskursijas un iegūt vispārīgu informāciju par ceļojumiem un padomus, kā ietaupīt naudu.
4. Kofera krāmēšanai
Daudziem lietu pakošana pirms ceļojuma rada vislielāko stresu, tāpēc talkā var nākt Packing Pro. Lietotne palīdz izveidot galveno vienumu sarakstu, pamatojoties uz ceļojuma laiku, laika apstākļiem un citiem svarīgiem faktoriem. Tajā ir doti daži līdzi ņemamo lietu sarakstu piemēri un iespēja dalīties tajos ar draugiem vai ģimeni.
Ja nevēlaties sarakstu veidot pats, uzticiet to lietojumprogrammai PackPoint. Pēc galamērķa, izbraukšanas datuma un laika, ko plānojat tur pavadīt, ievadīšanas lietotne izveidos jums sarakstu. Lietojumprogrammā esošie rīki ļauj rediģēt izveidotos sarakstus un atzīmēt jau izveidotos vienumus.
- Packing Pro ir pieejama tikai iOS lietotājiem – šeit.
5. Gardākajiem ēdieniem
Zomato lietotne palīdz ātri atrast labākos tuvumā esošos restorānus, pamatojoties uz lietotnē iebūvēto klientu atsauksmju sistēmu. Šeit var ne tikai meklēt vislabāk novērtētās ēdināšanas vietas, bet arī pasūtīt maltītes uz mājām un izmantot citus aplikācijā sniegtos piedāvājumus.
Vēl viena noderīga lietotne ēdiena atrašanai jaunā pilsētā ir The Fork. Tas atvieglos jaunu un aizraujošu restorānu atklāšanu un atvieglos galdiņu rezervēšanas procesu. Tajā ir arī lojalitātes programma, kas par katru pasūtījumu piešķir punktus, ko vēlāk var apmainīt pret jaunu pasūtījumu.
6. Tualetes meklējumos
Lietotne Flush ļauj atrast publiskās tualetes dažādās pilsētās. Tāpat lietotne sniedz informāciju par to, vai ceļotājiem būs jāmaksā, jāizmanto atslēga un vai tualete ir pielāgota cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Tajā ir rīki, kurus varat izmantot, lai sniegtu ieteikumus vai atsauksmes arī citiem ceļotājiem.
7. Miega režīms
Ceļotājiem, kas dodas uz tālām zemēm, vajadzētu izmēģināt lietotni Timeshifter, kas sniedz padomus, kā tikt galā ar laika joslu maiņu. Aizpildiet savu profilu un konkrētu ceļojuma informāciju, un lietotne izveidos personalizētus padomus un īpašu grafiku. Tajā jūs redzēsiet, kad doties izklaidēties, kad gulēt un kad izvairīties no spilgtas gaismas vai kofeīna. Šeit varat arī pievienoties lielai kopienai un iegūt daudz noderīgas informācijas. Personīgo plānu var izveidot bez maksas vienu reizi, bet, ja vēlēsies šo aplikāciju izmantot citiem braucieniem, būs jāiegādājas abonements.
Kuras bija 2021. gada labākās lietotnes – vai tās ir arī tavā viedtālrunī?
- Kā ierakstīt zvanus savā tālrunī?
- Kā parūpēties par viedierīci gada aukstajā laikā?
- Jo vairāk ierīču ir pievienots tīklam, jo vairāk drošības risku: ko darīt, lai tos mazinātu?
- Spiegošanas ierīces: kā vislabāk izspiegot kādu?
- Vai uztraucies par to, ka viedtālrunis izseko tavu atrašanās vietu? Vai to maz ir iespējams izslēgt?