Videospēles var uzlabot redzi?

Pēc ASV pētnieku sacītā, ja katru dienu dažas stundas spēlē videospēles, tas uzlabo redzi. Bet pretējās domās ir Lielbritānijas acu eksperti, kas pētījuma rezultātus sauc par apšaubāmiem. Pētnieki no Ročesteras universitātes Ņujorkā ir noskaidrojuši, ka cilvēkiem, kas vienu mēnesi katru dienu pa stundai spēlē “high-action” videospēles, uzlabojas dažādi redzes aspekti par 20%.

Lai smadzenes pielāgotos papildus spiedienam, kas rodas spēlējot videospēles, tās maina par vizuālo apstrādi smadzenēs atbildīgos nervu ceļus (pathway).

Pētījumam tika atlasīta studentu grupa, kas videospēles spēlē maz vai vispār nespēlē – tas bija izaicinājums. Pirmais, kas viņiem bija jādara – tika iedots uzdevums – starp daudziem simboliem atrast simbolu “T”. Pēc tam studenti tika sadalīti divās grupās. Viena grupa spēlēja “Unreal Tournament”, bet otra – vizuāli mazāk sarežģīto “Tetris”. Studentiem bija vienu mēnesi jāspēlē pa vienai stundai katru dienu. Pēc mēneša tika secināts, ka tie, kuri spēlēja “Unreal Tournament”, atrod “T” vieglāk.

Pēc pētnieku – profesores [i]Daphne Bavelier[/i] un studenta [i]Shawn Green[/i] tektā, tā sauktais “T” tests izmēra redzes asumu vai personas redzes skaidrību. Tas nozīmē to, ka pēc video spēļu spēlēšanas vajadzētu uzlaboties rezultātiem standarta acu testā.

Optometrijas eksperte [i]Maggie Woodhouse[/i] no Lielbritānijas gan tam nepiekrita, sakot, ka ASV eksperti jauc “T” testa nozīmi. Tests nosaka redzes meklēšanas spēju, nevis asumu. Viņi ir apmācījuši studentus ātrām acu kustībām, lai varētu atrast interesējošu objektu lielā laukumā. Tā ir redzes meklēšana. No tā varētu būt arī labums, bet tas atieksies tikai uz objektiem lielā pūlī. Tas varētu tev palīdzēt atrast, piemēram, draugu futbola spēlē vai nodarboties ar ātrām sporta spēlēm, kā, piemēram, hokeju.

Šis videospēļu “acu uzlabojums” neilgs ilgi un vajadzētu padomāt arī par negatīvo ietekmi – acu piepūli. Pēc ekspertes subjektīvajām domām, kas neattiecas uz zinātni, videospēļu spēlēšana bojā smadzenes. Ročesteras pētnieki nekomentēja ekspertes teikto un pastāstīja, ka ar speciālu programmatūru būtu iespējams uzlabot redzes asumu, cilvēkiem ar redzes defektiem.

Avots: itworld.com, attēls: cbc.ca

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us