Video vērojams, kā NASA astronauti pirmo reizi manuāli vada SpaceX Crew Dragon

Gandrīz divas stundas pēc tam, kad NASA astronauti Bobs Behnkens un Dags Harlijs kļuva par pirmajiem astronautiem, kuri kosmosā nokļuvuši, izmantojot privātas kompānijas raķeti, viņi arī kļuva par pirmajiem, kuri izmēģināja kosmosa kuģa manuālu vadību. Tas tika darīts ar skārienjutīgā ekrāna vadības paneli.

SpaceX veidotās Crew Dragon kapsulā nav izmantots slavenais manuālo vadības ierīču un slēdžu labirints, kas atrodams tādos kosmosa kuģos kā, piemēram, Space Shuttle vai Apollo. Tā vietā Crew Dragon pilotiem priekšā ir tikai trīs lieli skārienekrāna paneļi un dažas rezerves pogas. Tāpēc reizēs, kad astronautiem ir manuāli jākontrolē kosmosa kuģis, viņi to dara, izmantojot videospēļu stila interfeisu.

Behnkenam un Harlijam bija jāizmanto šī saskarne īsam testa braucienam, kad SpaceX lika viņiem pārņemt Crew Dragon manuālu vadību. Mērķis bija pārliecināties, ka viss darbojas pareizi.

Kaut arī kosmosa kuģa manuāla vadība sastāvēja tikai no dažiem pieskārieniem, bija satriecoši redzēt, ka kosmosa kuģi ir iespējams vadīt, izmantojot to pašu displeja tehnoloģiju, kuru mēs izmantojam, lai pārbaudītu Instagram vai ritinātu cauri e-pastiem. Jāatzīmē arī tas, ka lietotāja interfeiss ir ļoti līdzīgs tiešsaistes lidojuma simulatoram, ko SpaceX izlaida tikai pirms divām nedēļām. Simulatora aprakstā teikts, ka tajā ir faktiskā interfeisa vadīklas, ko NASA astronauti izmanto, lai manuāli vadītu SpaceX Dragon 2 transportlīdzekli.

Lielākajai daļai Crew Dragon manevru jānotiek autonomi, tāpēc, ja Behnkena un Harlija misijas laikā viss noritēs labi, viņiem šīs vadības ierīces vairs nebūs jāpielieto. Un, lai arī tas nav tik sarežģīti kā kosmosa kuģa vadīklas, kuras mēs bieži redzam sci-fi filmās, skārienekrāna interfeisa izmantošana SpaceX Crew Dragon kontrolēšanai, ir liels solis uz priekšu nākotnē.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us