Video uz iPod’iem?

Apple domā sākt pārdot iPod’us, kuri varēs spēlēt video failus.
Tāda varbūtība ir diezgan reāla, jo Apple jau ir sācis pārrunas ar lielākajām mūzikas ierakstu kompānijām. Baumas par to paklīda pirmdien, kad Apple kompānija uzsāka sarunas ar ierakstu kompānijām, lai dabūtu licenci uz mūzikas video.

Apple, kas tēmē izlaist vēl labāku aparātu un servisu par pašreizējo (online iTunes mūzikas veikals un portatīvais iPod atskaņotājs), sākuši sarunas ar EMI, Sony BMG, Universal un Warner (visas augstāk minētās ir pasaulē visslavenākās ierakstu kompānijas). Visu četru kompāniju pārstāvji atturās no komentāriem.

Apple pēdējo nedēļu laikā tuvojas rekordu tabulām ar savu iTunes veikalu, no kura dziesmas tika novilktas 500 miljonu reižu (pēdējo nedēļu laikā). Tomēr darījums par video klipu pārdošanu internetā vēl nav noslēgts.

Pēc ziņām var noprast, ka rudenī iznāks iPod’s, kurš ir spējīgs atskaņot video.

“Video iPod, it’s a big hole and an obvious one in Apple’s lineup, “(video iPod’s bija lielākais un redzamākais caurums Apple produkcijā), tā saka Rodžers Keijs, industriālo pētijumu firmas “Endpoint Technologies Associates” prezidents.

Starp citu viņš arī atzīst, ka baumas klīst jau labu laiciņu. Tās parādījās 2004. gada rudenī, kad Apple bija gatavs ražot šos jaunos iPod’us un domāja, ka tie varētu būt pārdošanā jau maijā.

Saskaņā ar satistiku 2004. gadā pa visu pasauli tika pārdoti 292500 pārnēsājamie video pleijeri, bet ja Apple šogad pacentīsies, tad skaitlis varētu sasniegt 650000.

Analītiķi norāda, ka internetā trūkst video priekš tāda tipa pleijeriem, jo normāla, nesaspiesta 1 stundu gara filma aizņem aptuveni 13 GB, tādas vajag vilkt stundām ilgi un tas parasti nenotiek. Tieši tāpēc Keijs domā, ka dažu minūšu garu video pārdošana varētu būt laba ideja.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us