VIA OpenBook iesaistās cīņā ar Asus EEE PC

Lēto klēpjdatoru tirgus pēdējā gada laikā ir eksplodējis, pateicoties Asus EEE PC, kura jaunā versija jau pieejama arī Latvijā. Neskaitāmi citi ražotāji, piemēram HP, iesaistījušies šīs klases datoru tirgū, un vēl tik pat daudzi plāno to darīt. VIA – kompānija ar vairāk nekā 20 gadus senu vēsturi – prezentējuši savu versiju par ultraportatīvo datoru.

Klēpjdators OpenBook aprīkots ar 8,9 collu ekrānu, kura izšķirtspēja ir 1024×600 punkti, kas ir identiski ar Asus piedāvājumu. Dators bāzēts uz VIA C7-M procesora, kura takts frekvence svārstās no 1 līdz 1,6 gigaherciem, un arī grafiskais risinājums ir no VIA – VX800 čipsets ar Direct 9.0 atbalstu. OpenBook pircējam iespējams izvēlēties starp vairākiem parastajiem un SSD tipa cietajiem diskiem.

[img]/images/upload/VIA_OpenBook_2.jpg[/img]
Ierīcei ir bezvadu tīkls un Bluetooth atbalsts, VGA izeja projektora pieslēgšanai, trīs USB 2.0 ligzdas, iebūvēts četru formātu karšu lasītājs un divu megapikseļu fotokamera, kas izmantojama kā tīmekļa kamera. Papildus tam, VIA OpenBook pieejams arī aizvien populārākā WiMAX tīkla atbalsts; novārtā nepaliek arī HSDPA un EV-DO, kas arī pieejami kā papildus opcija.

[img]/images/upload/VIA_OpenBook_1.jpg[/img]
Kompānija ziņo, ka OpenBook būs savietojams ar Windows Vista (Home Basic) un XP, kā arī ar Linux, un tas būs pieejams kaut kad vēlāk šogad. Lai arī precīza cena nav zināma, gaidāms, ka tā būs apmēram 400 līdz 600 ASV dolāru robežās, līdzīgi kā EEE PC 900.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us