VIA aiziet no čipsetu tirgus

Via Technologies – pirms desmit gadiem šī kompānija bija uzskatāma par vienu no pasaules lielākajām dažādu mikroprocesoru izstrādātājām un ražotājām. Nu šīs dienas ir skaitītas un šobrīd trešais lielākais X86 procesoru ražotājs paziņojis: „mātesplašu mikroshēmojumu tirgū nav vietas ražotājiem no malas,” ar to pamatojot savu aiziešanu no biznesa.

Tirgū pēdējās desmitgadēs šajā jomā bijuši vairāki ražotāji – AMD, Nvidia, VIA, SiS, Intel un citi; Via šo lauciņu vakar izlēma pamest. Costum PC ziņo, ka VIA vairs neredz izaugsmes un konkurēšanas iespējas šajā tirgū. „Viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ mēs iegājām X86 biznesā, bija ticība dažādu čipsetu ražotāju iznīcībai, tādēļ mēs sagatavojāmies pilnīgai autonomijai un spējai izveidot pilnīgu platformu. Nu šis laiks ir garām,” visai neskaidri stāsta VIA pārstāvis Ričards Brauns (Richard Brown). Jāpiezīmē gan, ka tikai gadu atpakaļ VIA bija pavisam citi plāni un kompānija nopietni apsvēra ideju par ražošanas jaudas palielināšanu.

[img]/images/upload/via_and_san.jpg[/img]
Tāpat R.Brauns skaidro, ka Intel šobrīd ir dramatiski izpleties šajā biznesā un AMD iet procesora giganta soļos, ražojot mikroshēmojumus tieši savu procesoru darbināšanai. Saskaņā ar VIA pārstāvja teikto, nav tālu laiks, kad Intel un Advanced Micro Devices vispār atteiksies no citu ražotāju mikroshēmojumu atbalsta: „Intel jau šobrīd ražo lielo vairumu čipsetu saviem procesoriem, un, pēc ATI pārpirkšanas, AMD dodas tajā pat virzienā.

Jau 2007. gadā paklīda baumas par iespējamo VIA aiziešanu; toreizējais kompānijas ģenerālmenedžeris Čevei Lins (Chewei Lin) plānoja sev līdzi uz ASMedia kompāniju paņemt 40 VIA čipsetu izstrādes tehniskos darbiniekus. Pirms apmēram nedēļas parādījās spekulācijas par iespējamo Nvidia aiziešanu no šī paša lauciņa, taču kompānijas vadība ātri vien šīs baumas kliedēja ar paziņojumu par mikroshēmojumu biznesa veiksmēm un potenciālu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us