Venecuēlas prezidents vēlas aizliegt vardarbīgo videospēļu tirdzniecību

Kamēr Irāna vēlas aktīvāk iesaistīties videospēļu tirgū, Venecuēlas prezidents Ugo Čavess ir ieņēmis stingru nostāju pret vardarbīgu videospēļu tirdzniecību, kuras viņaprāt ir iemesls vardarbībai reālajā dzīvē. Šāds lēmums pieņemts ne velti – Venecuēla pasaulē ir pazīstama tieši ar augsto vardarbības līmeni valstī.

Ugo Čavesa vadītā Venecuēlas valdība valsts Nacionālajā asamblejā ir izvirzījusi likumprojektu par vardarbīgu videospēļu (piemēram, GTA) un rotaļlietu ieroču tirdzniecības aizliegumu. Valdība uzstāj, ka šāds solis ir nepieciešams, lai mazinātu vardarbību ielās.

Venecuēla pašlaik ir viena no bīstamākajām valstīm Dienvidamerikā. Tās galvaspilsētā katru dienu tiek nogalināti vairāki duči cilvēku, lielākoties notiekot zādzībām un konfliktiem, kuros iesaistītas narkotikas. Ugo Čavess gan uzskata, ka ziņas par 100 tūkstošiem mirušo kopš 1999.gada ir privāto plašsaziņas līdzekļu izdomāti meli, taču viņš atzīst, ka noziedzības apjoms valstī ir pārāk liels.

Lai likumprojekts stātos spēkā, tam vēl jāsagaida asamblejas balss un Ugo Čavesa paraksts. Prezidents un vairāki valsts Nacionālās asamblejas locekļi uzskata, ka tieši videospēles bojā Venecuēlas jauniešu prātus un ir vardarbības perēklis. Amerikas Savienotajās Valstīs dažas grupas un atsevišķas personas ir smagi cīnījušās par vardarbīgu videospēļu aizliegšanu, taču vēlamais rezultāts tā arī nav sasniegts.

Raksta avots – [url=http://www.dailytech.com/Hugo+Chavez+Blames+Gaming+for+Venezuelas+Violence+Pushes+for+Ban/article16112.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us