Vēja enerģija atstāj negatīvu iespaidu uz cilvēku

Vēja enerģija līdz šim uzskatīta par vienu no labākajām enerģijām, kuras iegūtas no atjaunojamiem vai neizsīkstošiem resursiem. Jaunākie pētījumi rāda, ka dzīvošana vai atrašanās vēja turbīnu tuvumā rada vairākas veselības problēmas, to skaitā migrēnu, miega traucējumus, reiboņus un pat rīcībnespēju.

Pētījums veikts Dr. Ninas Pierpontas (Nina Pierpont) paspārnē, un tas pierādījis, ka dzīve netālu vēja enerģijas fermām var radīt nopietnas veselības problēmas (jau minētos, kā arī panikas lēkmes, līdzsvara problēmas un citas problēmas) un tas iespaido ne tikai pieaugušos, bet arī bērnus. Autore skaidro, ka galvenais iemesls visu šo kaišu iemesls ir no vēja turbīnu skaņas iekšējai ausij radītais negatīvais efekts.

N.Pierponta, kas ir beigusi prestižo Džona Hopkinsa medicīnas skolu ASV, aptaujājusi desmit ģimenes no piecām dažādām nācijām, kas dzīvo netālu no lieliem vēja enerģijas ieguves laukiem vismaz pēdējos četrus gadus. Lai arī šāds respondentu skaits varētu šķist samērā mazs, tas lieliskie pierāda ietekmi – astoņas no ģimenēm eksperimenta laikā izvācās no savām līdzšinējām dzīvesvietām un visas kā viens ātri vien atjaunoja savu veselību.

[img]/images/upload/windhouse.jpg[/img]
Līdzīgu pētījumu veikusi britu fiziķe Amanda Harija (Amanda Harry), kura aptaujājusi 39 ģimenes. Arī šajā pētījumā iegūti līdzīgi rezultāti – paaugstināts stress, nemiers, depresija, migrēnas un citas problēmas nav nekas neparasts ģimenē, kas dzīvo pie vēja turbīnas.

[img]/images/upload/windgolf.jpg[/img]
Pirmā pētījuma autore šo problēmu nosaukusi par „vēja turbīnas sindromu” un jau šobrīd uzsākts darbs pie grāmatas „Vēja turbīnas sindroms: reāla eksperimenta atskaite”. Paredzams, ka grāmatas (pilnvērtīga pētījuma rezultāta) debija notiks nākamajā mēnesī.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us