Veikts uzbrukums nano.lv serverim; uzbrūk Eiropas mājaslapām

Hostinga pakalpojumu sniedzējs nano.lv ziņo, ka, izmantojot caurumu Linux kodolā, 19. martā ir noticis uzbrukums vienam no uzņēmuma serveriem. Tā rezultātā dažām tīmekļa lapām tika nomainīti index faili. Uzņēmums klientiem raksta, ka caurums esot novērsts, un ir izdarīts viss, lai turpmāk nekas tāds neatkārtotos. Tālāk lasiet pilnu vēstules tekstu.

[quote]
Cienijāmais klient!

Vakar, 19 martā 23:30 serverī “i24” izmantojot caurumu Linux operētājsistēmas kodolā ļaundari veica hakeru uzbrukumu. Rezultātā dažām tīmekļa lapām bija nomainīti indeksa faili (index.html, index.php). Pa nakti caurums bija novērsts un bija izdarīts viss, lai turpmāk nekas līdzīgs neatkārtotos. Pašlaik notiek datu atjaunošana no rezerves kopijām. Kopēšana būs pabeigta svētdienas vakarā. Atvainojamies par sagādātām neērtībām.

Ar cieņu,
Sia Nano IT
[/quote]

Ja var ticēt anonīmam Datuve.lv lietotājam, tad notikumu gaita ir attīstījusies sekojoši:
[quote]
Uzbrukums bija diezgan vienkaršs – izmantojot caurumu linux kodola tika palaists exploits un pēc tam skripts kurš nomainīja visus index.html un index.php failus. Tika atrasts gan cilvēks kurš to izdarīja – Turcijas pilsonis, gan konkrētais caurums kodolā gan exploits.
Tagad atjaunojam index failus, šonakt pabeigsim. Pilnībā atzinam ka esam vainīgi notikušā un darīsim visu lai tas neatkartotos.

Jefims, nano.lv.
[/quote]

Uzbrukums nano.lv, iespējams, saistīts ar paaugstinātu hakeru aktivitāti no Turcijas. Pēdējo nedēļu laikā Eiropas mediji bieži ziņo par Turcijas hakeru uzbrukumiem dažādām Eiropas mājaslapām, piemēram, nesen, pateicoties hakeriem no Turcijas, cietušas mājaslapas Zviedrijā un Norvēģijā.

Avoti – [url=http://www.norwaypost.no/content/view/23178/26/]norwaypost.no[/url], [url=http://www.tert.am/en/news/2010/03/15/hackers/]tert.am[/url], [url=http://www.theregister.co.uk/2010/03/12/turkey_arrests_pkk_hack_crew_suspects/]theregister.co.uk[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us