Veikts pētījums par bezvadu tīklu skaitu megapilsētās

Gadskārtējais pētījums par interneta pieejamību dažādās pilsētās liecina, ka par jauno bezvadu interneta karalieni kļuvusi Londona – šajā pilsētā ir vairāk pieejas punktu nekā jebkurā citā pasaules pilsētā. Pētījuma autoriem izdevies atrast 12276 dažādus pieejas punktus, no kuriem gan ne visi ir pieejami (nav aizsargāti).

Otrajā vietā aiz Londonas ierindojusies Ņujorka (ASV), kurā internets pieejams par apmēram 3000 punktiem mazāk. Tiesa, jau tuvākajos gados šīm megapilsētām priekšā varētu aizsteigties Parīze (Francija), jo šai pilsētai ir straujākais pieejas punktu kāpums – +543% salīdzinājumā ar pērno gadu. Salīdzinājumam, Londonā šogad pieejas punkti ir ar 72% vairāk, bet Ņujorkā – 45%.

[img]/images/upload/zav03016.jpg[/img]
Pētījuma ietvaros tika noteiktas arī populārākās tīklu kriptēšanas metodes. Ņujorkā kriptēti ir 97% tīkli (pērn – 76%), Parīzē – 94%, Londonā – 80%. 72% no Parīzes tīkliem izmantoja citas (ne klasisko WEP) kriptēšanas metodes, Ņujorkā 51% izmanto tieši WEP, savukārt Londonā WEP izmanto 52% tīklu.

Interesanti, ka Londonā lielākā daļa no tīkliem – 55% jeb 6730 rūteri – ir mājas vajadzībām. Ņujorkā kā mājas interneta piekļuves punkti definējami 18%, bet Parīzē – 21%. Dažādas datu kriptēšanas metodes vairāk izplatītas tieši mājas lietotāju vidū – Parīzē mājās kriptēti tiek 98% tīklu, Ņujorkā 97%, savukārt Londonā – 90%.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us