Veiksmīgi noritējis lidojums, izmantojot biodegvielu

Šīs nedēļas sākumā veiksmīgi noritējis [url=http://datuve/raksts/2302/Zalais_zelts_-_alges/]Air New Zealand[/url] divu stundu ilgais izmēģinājuma lidojums, kura ietvaros tika izmēģināta biodegviela kopā ar parasto lidmašīnu degvielu.

Izmēģinājumā piedalījās Boeing 747-400 lidmašīna, kuras viena dzinēja darbināšanai tika izmantota biodegviela – tās sastāvā bija 50 % parastās A1 lidmašīnu degvielas un 50 % [i]Jatropha[/i] augu eļļas. „Joprojām ir jāiegulda liels darbs pētniecībā, taču mēs ar šo testa lidojumu panācām daudz. Lidojums bija nevainojams” paziņojis Air New Zealand pilots Deivs Morgans (Dave Morgan).

[img]/images/upload/Air_new_zealand_747-400-550×420.jpg[/img]
Biodegvielas nozare ir izrādījusi lielu interesi par zāles, aļģu un halofītu (sāļās augsnēs augošu augu) lietošanu biodegvielas ražošanā. Pagājušā gada februārī Virgin Atlantic veica izmēģinājuma lidojumu ar degvielu, kurā kā viena no sastāvdaļām bija Brazīlijas riekstu un kokosriekstu biodegviela.

[img]/images/upload/pond_scum_algae_jet_fuel_biofuel.jpg[/img]
Cilvēki aviācijas industrijā uzskata, ka būtu daudz vienkāršāk pievērst biodegvielas lietošanu lidmašīnās, nekā sauszemes transporta līdzekļos – vairāku miljonu vietā būtu jānomaina tikai daži simti degvielas uzpildes staciju. Savukārt kritiķi domā, ka biodegvielas lietošana lidmašīnās varētu palielināt Amazones lietus mežu atmežošanu un veicināt pārtikas produktu cenu celšanos nākotnē.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us