Vecu cilvēku aizraušanās ar videospēlēm uzlabo viņu domāšanu

Stratēģisko videospēļu baudīšana pensijas vecuma cilvēkiem palielina viņu prāta spējas, teikts Ilionoisas Universitātes (ASV) Psiholoģijas katedras veiktajā pētījumā.

Pētījumā izmantota datorspēle Rise Of Nations (RoN), kas dod iespēju attīstīt civilizāciju, būvējot pilsētas, armiju u.tml. Idejas autori šo spēli izvēlējušies, jo „tā piedāvā visus sociālās līdzdalības aspektus”.

Eksperimentā piedalījās 40 cilvēki, kam pāri 60 gadiem. Puse no viņiem vairāku dienu garumā kopā 23,5 stundas spēlēja RoN, savukārt otra puse – ne. Gan pirms, gan pēc spēles tika izmērīti dažādi atmiņas parametri, piemēram, spēja pārslēgties uz citu uzdevumu, aizmāršība, spriešanas spējas un t.s. „darba atmiņa”, kas ir spēja vienlaikus prātā paturēt divas lietas un tās izmantot nepieciešamības gadījumā.

[img]/images/upload/oldwee1.jpg[/img]
Rezultāti spēles spēlētājiem, pēc ziņojuma teiktā, ir ievērojami labāki. „Pārslēgšanās starp uzdevumiem ir ātrāka,” teikts atskatā. Tāpat uzlabojusies „darba atmiņa” un spriešanas spējas.

Spēle gan neatstāja nekādu ietekmi uz respondentu spēju atkārtot vārdus nosauktā secībā.

[img]/images/upload/oldwee2.jpg[/img]
“Pew Internet” veiktajā pētījumā noskaidrots, ka ASV 36 procenti no pensijas vecuma cilvēkiem sevi sauc par „geimeriem”, un videospēles vienatnē vai tiešsaistē spēlē teju ik dienu. Tas ir vairāk nekā jebkurā citā vecuma grupā.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us