Vecākiem jāuzmanās no Wikipedia tīmekļa vietnē publicētiem pornogrāfiska rakstura materiāliem

Kāda māte Sidnejā, Austrālijā lasījusi informāciju par bērnu grāmatu „[i]Mrs Frisby and the Rats of Nimh[/i]” un sastapusies ar nepatīkamu pārsteigumu – grāmatas satura kopsavilkumā aprakstītas vardarbīgas un seksuālas darbības, kas norisinājušās starp stāsta varoņiem. Protams, nekas tāds patiesībā grāmatā nav aprakstīts un tagad visi vecāki tiek brīdināti, lai atļauj bērniem izmantot Wikipedia tikai vecāku klātbūtnē.

Grāmatā aprakstīts kā žurkas no laboratorijas dodas palīdzēt kādai lauku pelei, kurai ir saslimis dēls. Grāmata ir paredzēta apmēram desmit gadus veciem bērniem. Apmēram stundu pēc mātes „atraduma”, Wikipedia iekšējā satura filtrēšanas tehnoloģija oriģinālo tekstu atjaunoja.

Maiks Pīls (Mike Peel), Lielbritānijas Wikimedia priekšsēdētājs, paziņojis: „Internets var būt bīstama vieta. Wikipedia nav cenzēta un diemžēl cilvēku vidū atrodas arī vandāļi. Ir bijušas daudzas diskusijas par to, kā mēs šo problēmu varētu atrisināt, taču līdz risinājumam vēl neesam nonākuši.” Pīls informējis, ka viena no versijām, kas tikusi izmēģināta Lielbritānijā, ir izveidot programmu, kas speciāli paredzēta bērniem. „Eksperti to pārskatīja un pārliecinājās, ka tā bērniem ir droša. Tā ir pieejama DVD diskos un lejupielādei.”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us