VC-1: Microsoft pieņemtais formāts BD-ROM un HD-DVD datu nesējiem

Kompānija Microsoft ir nopietni nolēmusi nostiprināties to kompāniju starpā, kuras strādā pie jauno optisko disku: BD-ROM un HD DVD, standartiem. Blu-ray Disc Association ir paziņojusi par VC-1 (SMPTE standarts, balstīts uz Windows Media Video 9), iekļaušanu obligāto videokodeku sarakstā.

Ir vērts atzīmēt, ka šajā kodeku specifikācijā ir iekļauts arī MPEG-4 AVC High Profilekodeks, tādā veidā BDA pieliek visas pūles, lai sarakstā tiktu iekļauti visi vadošie un populārākie attēlu kompresijas formāti. Abas kompāniju grupas, kuras strādā pie augstāk minētajiem disku formātiem, ir paziņojušas par triju videokodēšanas standartu: VC-1, MPEG-4 AVS un MPEG-2, iekļaušanu kodeku specifikācijā. Izveidojies tāds priekšstats, ka industrija gaida jaunu karadarbības pagriezienu optisko disku formātu karalaukā…
Spriežot pēc ziņu avotiem, neviens no specifikāciju izstrādātiejm negarantē, ka piegādātāji un datu nesēju izgatavotāji pieturēsies pie VC-1 standarta, jo viņi ir tiesīgi izvēlēties kurus standartus lietot no kopējās standartu grupas. Tomēr VC-1standarta atbalsts no asociācijas var tikt uzskatīts kā ļoti nopietns Microsoft solis šajā virzienā. Kas attiecas uz paša Microsoft attieksmi, par VC-1pieņemšanu BDA, tad to var saprast no ziņu avota citāta:”kompānija ieņems neitrālu pozīciju augstas izšķirtspējas video formātu atbalstam un izstrādei, piedāvājot piegādātājiem un patērētājiem jaunas iespējas”. Lūk, cik vienkārši!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us