Valstis veido kiberarmijas, gatavojas uzbrukumiem

Drošības uzņēmuma McAfee apkopotais pētījums norāda, ka visā pasaulē pieaug to valstu skaits, kuras gatavojas potenciāliem kiberkonfliktiem ar citām valstīm. Līdzīgi kā Aukstajā karā, tiek gatavotas armijas gadījumam, ja notiktu kiberkarš.

ASV turpina pieredzēt kiberuzbrukumus no aizokeāna valstīm, taču tā nav vienīgā valsts, kura uztraucas par citu valstu kiberiespējām. Piemēram, Ķīna apgalvo, ka valsts Aizsardzības ministrijas datortīkls kopš tā darbības uzsākšanas pirms pāris mēnešiem ir pieredzējis vairāk nekā 2 miljonus uzbrukumu.

„Ir vismaz piecas valstis, kuras apbruņojas šāda veida konfliktiem,” BBC pastāstīja McAfee Eiropas analītiķis Gregs Dejs ([i]Greg Day[/i]). „Lai uzsāktu karu ir nepieciešami vairāki miljardi dolāru. Lai uzsāktu kiberkaru ir nepieciešami resursi, kuri ir pieejami lielākajai daļai cilvēku.”

„2009 Virtual Criminology” ziņojums arī norāda, ka valstis uzkrāj rīkus un metodes, kuras varētu izmantot kiberkara gadījumā. Situācija atgādina Auksto karu starp ASV un Krieviju, taču ir kāda atšķirība – kiberkara gadījumā arī mazās un nestabilās valstis var viegli iesaistīties šāda veida konfliktos. Liela apjoma organizēti kiberuzbrukumi koncentrētos uz pilsētas vai reģiona infrastruktūru ar iespēju atslēgt elektrības un ūdens padevi vai citus ārkārtīgi nepieciešamos pakalpojumus.

[url=http://www.dailytech.com/Report+Nations+Building+Cyberarmies+Preparing+for+Attacks/article16875.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us