Vai zibens „sajūt” mobilo telefonu? Krievu zinātnieks uzskata – jā!

Pēdējo nedēļu laikā Krievijā notikuši vairāki gadījumi, kad cilvēki ievainoti vai nogalināti zibens dēļ. Valsts pārstāvji nākuši klajā ar secinājumu, ka pie vainas ir nevis cilvēku nepareiza izturēšanās negaisa laikā, bet gan tehnoloģiskie brīnumi, ko viņi nēsā sev līdzi – tālruņi, datori, GPS un citas ierīces.

Leonīds Tarkovs (Leonid Tarkov) no Krievijas valdības laika apstākļu novērošanas centra FOBOS ziņo, ka portatīvās elektroierīces ir galvenais iemesls cilvēku nosišanai ar zibeni: „Šīs lietiņas ir elektromagnētiskā lauka veidotājas. Tas tās padara par konduktoriem (vadītājiem). Zibens nereti iesper tieši šādām lietām un nereti tas rada letālu iznākumu.” Šāds apgalvojums no FOBOS pārstāvja puses nācis, jo viens no pagājušās nedēļas upuriem runājis pa mobilo tālruni un tanī brīdī gājis bojā; viņas telefons atrasts, sakusis rokā. Arī kāds cits upuris – 10 gadus vecs zēns ar divriteni – runājis pa mobilo telefonu, kad viņu skāra zibens.

Nenoliedzami, šāda sakritība ir samērā dīvaina, taču vēl dīvaināks ir krievu zinātnieka apgalvojums visā vainot tehniku, nevis cilvēcisko faktoru. Lielākā daļa pasaules ekspertu uzskata, ka mobilā telefona vai jebkuras citas ierīces radītais elektromagnētiskais lauks ir pārlieku vājš un zibens nav spējīgs to izsekot. Tiesa, tas gan nenozīmē, ka metāliskie objekti nekādā veidā neiespaido zibens pievilkšanas spēju.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us