Vai vadu ēra ir beigusies – kā darbojas tālvadības lādētāji?

vadu lādētāji

Mūsdienu bezvadu uzlāde ir tikai nedaudz ērtāka nekā ierīces uzlāde ar oriģinālo lādētāju. Abos gadījumos lādētāji joprojām ir darbināmi, izmantojot vadus.

Ķīnas kompānija Xiaomi ir publicējusi video, kurā parādīts, kā varētu izskatīties nākotnes tālvadības uzlādes sistēma Mi Air Charge. Tai būtu nepieciešama neliela galda izmēra bāzes stacija, kurā iebūvētas 144 antenas. Šīs antenas nosūtītu “īpaši šaurus milimetru platus viļņu garumus” uz īpašām antenām, kas iestrādātas mobilajās ierīcēs. Ierīces, kas atrastos vienā telpā ar to, tiktu lādētas ar aptuveni 5 W jaudu, kas nav daudz uz pašreizējo bezvadu lādētāju fona. 

Viena bāzes stacija varētu uzlādēt vairākas ierīces, tāpēc saderīgās ierīces telpā tiktu pastāvīgi uzlādētas, un tās nebūtu jānovieto uz kādas īpašas virsmas vai jāpieslēdz lādētājam ar kabeli. 

Video nesniedz sīkāku informāciju, piemēram, kad (un vai vispār) ir plānots šo tehniku ​​ieviest tirgū, vai cik tā varētu maksāt. Bet Xiaomi nekad nav skopojušies ar vērienīgiem solījumiem.

Lai sistēma darbotos, ierīcēs jābūt uztvērējiem, kas uztver šīs enerģijas plūsmas. Citi uzņēmumi, kas izstrādā tālvadības lādētājus, izmanto īpašus vāciņus ar iebūvētiem uztvērējiem un papildu baterijām. 

Attālinātā bezvadu uzlāde noteikti nav jauna koncepcija. Pirms dažiem gadiem Disney izveidoja telpu, kurā var uzlādēt ierīces, izmantojot QSCR tehnoloģiju (Quasistatic Cavity Resonance). Telpā esošās ierīces var iegūt enerģiju no ‘lādētāja’ radītā elektromagnētiskā lauka. 

Kompānija Ossia jau vairākus gadus strādā pie tālvadības uzlādējamo bateriju izveides, sākot ar AA baterijām, līdz pat viedtālruņu korpusiem, kas spēj uztvert enerģiju 9 metru attālumā. Lai gan šī tehnoloģija nav jaunums, un ir bijušas pat daudzsološas demonstrācijas CES konferencēs, tos joprojām nav iespējams iegādāties. Līdzīgu sistēmu ir izstrādājis arī uzņēmums Energous.

Wi-Charge Power Puck sistēma, savukārt, izmanto infrasarkanos starus, lai darbinātu mazjaudas ierīces 9 metru diapazonā.

Wi-Charge Power Puck ierīču lādēšanai izmanto infrasarkanos starus

Tomēr šī mazjaudas sistēma ir paredzēta mazākām ierīcēm, piemēram, viedajām slēdzenēm un drošības sensoriem. Uzņēmums ir paziņojis, ka jau ir sadarbojies ar vairākām firmām, tostarp ar Alfred Smart Locks.

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us