Vai šī gada populārākā Ziemassvētku dāvana ir bīstama veselībai?

Laikam nu jau ikviens ir dzirdējis par jaukajiem Zhu Zhu kāmīšiem, kas ir šī gada populārākā dāvana un lielākajā daļā pasaules šī mantiņa ir gandrīz katra bērna vēlmju augšgalā. Taču iespējams, ka šī piemīlīgā rotaļlieta ir kaitīga cilvēka veselībai.

[b]Kas īsti ir Zhu Zhu pets?[/b]

Zhu Zhu pets kāmīši šogad negaidīti piedzīvoja milzīgu popularitāti. ASV veikalos tie no plauktiem pazūd dažu minūšu laikā. Noraizējušies vecāki meklē visas iespējas kā iegūt šo mantiņu, lai iepriecinātu savu bērnus.

„Zhu Zhu pets ir jauki kāmīši, kas nerada netīrību” – tā vēsta viens no reklāmas saukļiem. Patiesībā tā ir visparastākā mantiņa ar motoriņu un pūkainu apvalku.
Ir 5 veidu Zhu Zhu kāmīši un katram no tiem ir sava īpašā personība un skaņa.
Tie ir apveltīti ar „mākslīgo intelektu”, kas tiem ļauj spēlēties pašiem savā nodabā, radīt dažādas skaņas atkarībā no tā, ko tie dara.

[img]/images/upload/20091209211448.png[/img]

Taču tagad Kalifornijā uzradusies „Kalifornijas patērētāju biedrība”, kas apgalvo, ka šīs rotaļlietas esot nedrošas bērniem. Šī biedrība izplatījusi paziņojumu, ka mazajos kāmīšos atraduši ķīmisku vielu antimons, kurš var būt ļoti bīstams ikviena cilvēka veselībai. Lielā daudzumā antimons var izraisīt pat vēzi, nemaz nerunājot par citiem veselības traucējumiem.
Šī paziņojuma dēļ daudzi vecāki ir uztraukušies un nevēlas riskēt ar savu bērnu veselību, tādēļ Zhu Zhu pets pārdošans apjomi sāk strauji sarukt.

Iespējams šīs ir tikai konkurentu izplatītas baumas, lai apturētu šo Zhu Zhu pets uzvaras gājienu, jo rezultāti par šo kāmīšu drošību cilvēka veselībai būs zināmi tikai pēc Ziemassvētkiem, kad lielā iepirkšanās būs beigusies. Bet, ja tā ir patiesība, vai ir vērts riskēt?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us