Vai Linux eksistē?

Tā kā daudzus datoru lietotājus radina pie Windows operētājsistēmas, sākot ar skolu, beidzot ar darbavietām, tad liela daļa nemaz nezin, kas ir Linux. Arī daži “Lattelekom” darbinieki par Linux esamību nav informēti.

Vai tiešām Linux neeksistē, kā to apgalvoja “Lattelekom” darbinieks?

Pirms kāda laika biju izdomājis, ka mājās vajag internetu. Tā kā laukos nav nekāda izvēles iespēja, bija jāslēdz “Lattelekom” internets. Viss tika izdarīts, sazvanīts un atlika gaidīt, kad uz mājām ieradīsies meistars, kas ievilks internetu. Kad viņš visus vadus bija savilcis, pienāca laiks ieslēgt datoru un pārbaudīt, vai internets uz mana datora strādā. Kad meistars prasa, “Kāda [b]programma[/b] ir uz datora?”, viņam tiek sniegta atbilde – Linux. Viņš saka, ka tādas, [b]programmas[/b] neesot, kas tad īsti ir uz datora? Kad tiek ieslēgts dators, sāk ielādēties Linux. “Lattelekom” meistars paliek ar ieplestu muti un saka, ka kaut ko tādu redz pirmo reizi. Tā kā es pats iepriekš visu biju pareizi uzstādījis, lai ietu internets, tad ar to nebija problēmu.

Ja tiktiešām Linux neeksistētu, vai tad forumos tik bieži uzdotu jautājumus par Linux, vai Linux serveri darbotos bez operētājsistēmas? Jocīgi liekas, ka “Lattelekom” nespēj atmācīt savus darbiniekus kaut nedaudz vairāk, lai Windows nebūtu vienīgā operētājsistēma, ko viņi pazīst.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us