Vai Latvijā ir uzradies jauns krāpnieks?

Daudzi šodien savos e-pastos saņēma ziņu no kādas mītiskas organizācijas „Unlimited Help Latvia!” (UH Latvia), kas it kā vēlas palīdzēt pirms nedēļas autoavārijā cietušai meitenei – aizsūtot īsziņu ar īpašu kodu par LS 2,50, organizācijas kontā ieripo naudas summa meitenes ārstēšanai. Vai patiesība?

Vairāki blogi jau noreaģējuši un par šo iespējamo krāpniecību sākuši informēt lasītājus. Kā galvenais arguments krāpniecības faktā ir Google, kas neuzrāda nekādus rezultātus par organizāciju „Unlimited Help Latvia” un šī organizācija neeksistē arī uzziņu dienestu uzņēmumu katalogos un uzņēmumu reģistra datu bāzē. UH Latvia izmantotais epasts – UHLATVIA@inbox.lv – jau vien liecina par nezināmās apvienības amatierismu, taču to papildina arī gramatikas kļūdas atsūtītajā tekstā.

[img]/images/upload/UHL_1.jpg[/img]
Interesanti, ka e-pastā minēta Rīgas rajonā notikusī „briesmīgā autoavārija”, kurā cietusi vesela ģimene – pēdējās dienās plašsaziņas līdzekļi neko tādu nav ziņojuši. Sūtījumā minēts, ka „cietušajai meitenei” jādodas uz Zviedriju ārstēties – šāds fakts uzzināts pāris dienu laikā pēc „avārijas”; pie tam, nav arī zināmi izdevumi, kas šādos ziedojumos parasti ir minēta.

Apmaksas metodes – īsziņa ar tekstu FOR MONTA uz attiecīgu tālruņa numuru ir vienīgais apmaksas veids, nav minēts ne bankas konts, ne kāds cits veids kā ziedot naudu bez starpniekiem. Protams, var jau būt, ka šeit uzskaitītie fakti ir aplami un tomēr e-pasta sūtījumā teiktais ir patiess, taču iesakām savu lieko naudiņu tērēt zināmākās vietās, piemēram, ziedot.lv.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us